pátek 5. září 2014

By Dagger or Talon rozšíření pro Tomorrow war

By Dagger or Talon je na světě hodně dlouho, tak my trochu trvalo než jsem se dostal k tomu abych napsal
recenzi. By Dagger or Talon je rozšířením pro Scifi hru od Ambush Alley Games znamou pod jménem Tomorrow War. Tentokrát se však zaměřili na to co lidé milují Specialní jednotky a emzáky.

Příběh této knihy se odehráva přibližně 20 let po skončení 2.války na Glory. Lidstvo už prožilo svůj první kontakt a nyní je ve válce z rasou známou jako Darghaur která provadí invazi na starou dobrou Glory.

V první kapitole se tedy dozvíme co se důležitého stalo během tohoto konfliktu a dává to hračům inspiraci na další scénaře nebo kampaně. Druhá kapitola nazvána Xenobiology tato kapitola je de-fakto rozšířením tvorby "vetřelců" z původní hry přibylo tu však mnoho nových attribitu, několik bonusů pro lidi a také kategorizace vetřelců které jim dle typu dává další typické rysy. Následuje další kapitola nazvaná Enhanced Special Forces (ESOF) kde se dozvíte jak by měli ESOF vypadat, kapitola je v podstatě dost obdobná Xenobiology s tím rozdílem že se zaměřuje na lidi,genetické hybridy i androidy a cyborgy.
v Sample Forces se dozvíte organizační struktury mimozemských a pozemských sil které bojovali v Darghurské válce - at´ už samotné Darghury,Marchborny či specialní jednotky DPRG či Ardenské republiky. Samozřejmně nechybí podrobný popis, výzbroje a výstroje daných armád (v připadě emzáků i různé attributy)
a pak nakonec ta omáčka - Scénaře těch je celkem 9 obsahují různé mise, záchrana rukojmích, průzkumné mise nebo třeba atentát na zrádce který napomáhá Darghurům.

Pro lidi kteří se oblíbili Tomorrow war se bude tato kniha líbit spousta nového obsahu a to i pro ty kteří nepoužívají původní background, což je trochu škoda protože víme že další knihy jsou na cestě.Žádné komentáře:

Okomentovat