sobota 14. července 2012

Gruntz 15mm


Gruntz je rozšířeným skrimishem pro 15mm Scifi wargaming. podrobnou recenzi a vysvětlení herních mechanik naleznete zde.

Pročetl jsem hodně herních systému (SG2,Tommorow war,FAD,Mutants and Deathrays a mnohé další) a Gruntz se snadno vysvětlí ostatním hračům,rychle se hraje a přesto nepostrada taktiku a strategii.
Hlavní vyhodou Gruntz je vytvoření jednoduchých profilu pro vaší armádu  (tzn. koupite modely,otevřete pravidla vytvořite profily pomocí tabulek na tvorbu jednotek a můžete hrát)

Není proto problém bojovat bitvu Spojených Státu proti Pan Asijské Koalici v  roce 2147, nebo s příslušníky USCM bojovat proti vetřelcům na LV426. v podstatě jediný limit který máte jsou miniatury a vlastní představivost.

další výhodou je že herní systém je nastaven tak že mužete svadět bitvy přibližně stejně velké nebo větší jako je standartní hra WH40k, ale i menší přestřelky kterých se učastní 6-10 modelů na každé straně.

v současné době máme pro hru Gruntz v Plzni dvě menší armády obě od firmy Khurasan. Federal Army a Control Troopers,ale do budoucna hodlám rozšířit o další armády jako jsou Khurasan Exterminators či Critical Mass ARC fleet.
Stránky některých výrobců 15mm
http://www.criticalmassgames.com/
http://khurasanminiatures.tripod.com/15mmscifi.html
http://shop.groundzerogames.net/index.php?_a=viewCat&catId=2
http://www.rebelminis.com/15mmscifi.html


5 komentářů:

 1. Zajímavé. Škoda, žes nemohl hru ukázat na grillhammeru.

  OdpovědětVymazat
 2. tzn. je možné použit jakékoliv sci fi figurky v patřičném měřítku...

  OdpovědětVymazat
 3. kolik lidí to u vás hraje a máš foto své armády?

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. zatím to tu hrajeme pouze dva ale určitý zajem ze strany několika hraču byl takže příští sezonu by jsme to mohli rozject v trochu větším,hlavně minulej rok byl pro mě dost naročnej (byl jsem rád že jsem se dostal aspon na FoW OC) takže letos už by to mohlo být lepší

  OdpovědětVymazat