pondělí 30. července 2012

This Quar war


This Quar war je herním systémem z dílen zombie smith.
Quarové jsou už 700let ve valečnem stavu mezi sebou,vojenské zakladny,města,státy ale i celé civilizace během této války která nezná konce padly.

Quar se zaměřuje na boj Povstalců - Crusade proti Royalistům zastancům starých pořadků.
Krom miniatůr Quaru které jsou vtipné ale zaroveň je nanich vidět zoufalství první světové valky jsou k dispozici ve dvou verzích 28mm a 15mm stejně jako This Quar War reprezentuje jednu z verzí pravidel,zabívá se bojem na urovni roty.Songs of Ancestors je pro změnu skrimish hrou kde bojují dvě družstva proti sobě.

Co však činí This Quar War užasné je rozdělení herního kola.
Herní kolo je rozděleno do tří fází  :

  • Caerten Phase (fáze velitele roty) v této fázi hrači dají ukazatele směru kam budou vaše jednotky postupovat,ustupovat nebo naopak držet linii
  • Is-Caerten Phase (faze velitelů sekcí) v této fázi naopak rozdáte rozkazy které oblasti budete krýt palbou, umístíte palebne markery kam budou vaši Quarové ve třetí fazi
  • Yawdril´s Phase (fáze velitelu družstev) nyní se rozdělí hrací karty jejich počet je celkový počet jednotek na herní ploše. každý z hraču si z balíčku lízne karty a tajně je rozdělý k jednotkám - každá jednotka ma jednu.Jednotky jsou pak aktivovany podle přiřazeného čísla od nejnižšího po nejvyšší.
 každá jednotka pak má dvě akce které plní ale musí se řidit rozkazy které byli vydané během první a druhé fáze. jedinou vyjímku pak tvoří několik rozkazů jako je return fire kdy muže jednotka opětovat palbu na jednotku i když není blízko palebného markeru.
Rota muže mít k dispozici  PykPyk veverky které slouží jako pošta a umožnují během kolo přesunout jeden palebný marker.

samotný soubojový systém je strašný dice feast, hazí se neuvěřitelným počtem kostek ale ve výsledku se hra jeví velice svižně. samozřejmostí jsou pravidlo pro minomety a tanky ale v jadru je This Quar War zaměrena na boje pěchoty a celkově se drží ducha první světové války.

duležité je upozornit že opět se nejedná o hru turnajové typu ale spíše o hraní v přatelském duchu hra neobsahuje bodové hodnoty a vše je na hračích. několik scénařu je v pravidlech pro další vyšel scenario book  Tales of the Breach který má scénaře jak pro This Quar War tak pro Songs of Ancestors

a hlavní bonus je ten že The Quar war byl uvolněn jako produkt zdarma
Pravidla
urývky z života velitele Crusade
Artworky
Galerie figurekŽádné komentáře:

Okomentovat