neděle 29. července 2012

To muže znamenat jen jedno......Invaze 15mm emzáci čast 1

V posledním članku jsme se věnovali trochu power armoru,nyní je čas na ten šmejd z vesmíru.


Ground Zero Games
 GZG má k dispozici dva druhy vetřelců kteří maji i svá vozidla.
Prvním jsou Kra´vak rasa ze světa GZG, neustupný valečnici kteří momentalně oblehají zemi a utočí na
 její kolonie, jedná se o starší sculpty nicmeně k dispozici je standartní verze,klečící a ležící kra´vaci, power armour a nakonec kavalerie na zvířatech.ve vozidlech je standartní výběr:), bez pilotní drony, utočný skimmer, který vypadá že by mohl do sebe i družstvo Kra´vaku nasoukat, grav tank ,apc a něco co nese velmi těžký kánon.

další rasou Crusties aneb Kreveťaci z District 9, jedná se o relativně nové modely takže je to na sculptech poznát k dispozici jsou různé těžké zbraně,klasická pěchota,pěchota v exo-zbrojích.

z vozidel pak najdete malé nebo velké mechy.


z menších národu lze nálezt IXX jakési brouky - tyto sety však mají nevýhodu prodávají se pouze po dvou modelech, IXX mají  tři druhy miniatur , s energetickou puškou, s pistolý, a dva druhý těžkých zbraní.
dalé zde najdete obligatní Phalony, koryšovci ze světa GZG kteří  vypadají jak ze Star Trek TOS. za nimi tu máme Greys , klasické "moderní" mimozemštany - prostě Sektany z UFO. nasledují je Alien Mercs jimž ja předloha staly Mangalorové z 5.elementu.a nakonec tu máme Scifi Egyptians- služebníky falešných bohů - ano tušíte spravně Jaffy ze serialu Stargate


Micropanzer

Micropanzer disponuje řadou Krystrial Empire.obsaženy v Imperiu jsou dvě rasy Krystrial kteří jsou vícemeně klaščtí emzaci . jsou to Raivaui kde Micropanzer zaří . u Raivaui se povedlo to o co množí dlouhá leta jenom snaží - jako kdyby vypadli z jakéhokoliv hollywoodského scifi filmu o invazi světa (nevím proč ale vzbuzují u mě dojem Falling skies).
Ravaui jsou k dispozici v mnoha verzích , s puškami, s CC zbraněmi a vlajkou, se specialními zbraněmi i tzv commando pack na veteránské jednotky. Raivaui také mají k dispozici Vaethaka -hybridní psy z jejich domovské planety.
Poslední v řadě je Void Stalker  obří mutant ačkoliv je obří ve mě žadné sympatie nevyvolal.
problém Krystrial řady je ten že nemá vozidla a i když některé jdou suplovat od Earth Defense Alliance jako proxy robot ze zminovaného Falling skies vlastní žadné nemají


Rebel Miniatures

S RM je to těžké většinou nabízejí jeden pack který nic moc neobsahuje většinou kolem  21 figurek bez specialních zbraní ale jdem na to . první jsou Manth Infantry - mravencům podobní pěšaci vybavení zapěstní zbraní. jedná z poz má podivně danou zbraň na rameno že by se dalo usuzovat že se jedná o shoulder cannon.Vottové jsou další rasa k dispozici jsou ve dvou packach , jeden velitelský a další s klasickou pěchotou naštěstí obsahuje několik těžkých a specialních zbraní.
další jsou Kurgani inspirovaný 5.elementem  a Mangalorskými žoldaky jako existují ve variantě s puškami a specialní zbraní,velitelský pack a těžké zbraně. Scourge - roboticky protivník lidstva nenepodobný T-800 z serie Terminator.Sons of Thunder aneb vesmírny trpaslící velice zajimavý pack obsahující těžké zbraně,velitel, zajímavé na tomto packu je to že miniatury jsou 10mm vysoké. nasleduje několik řad Greyů - klasickych mimozemštanů a pack pro starou verzi 5150 obsahující tři typy mimozemštanů


Blue Moon Manufacturing
Blue moon má stejný problém jako Rebel miniatures ačkoliv obsahuje mnoho druhu mimozemštanů objevují se v balení po 10 sculptech žadné jiné varianty neexistují dobré na skrimish na company level hry už moc ne.
hodně z nich má značný retrofeel scifi z 70-80.let
za zmínku určitě stojí Robot legionaries a jejich stridery kdo nechce klasické mimozemštany ale jejich mechanické služebníky nebo exosuity třeba s filmu Battle LA. co se tyče ostatních ras pokud hrajete Star Trek Away team hry tak u Blue moon si vyberete pokud něco více scifi nemyslím že až na vyjímky bude Blue Moon to pravé
 narozdil od Rebelu má Blue Moon k dispozici celou řadu vozidel   a i zde je citít retro feel a podle mě se nemužou rovnat vozidlům od GZG,Combat wombat či Khurasanu.

Critical Mass Games
Mimozemštani od firmy CMG mi nikdy moc neříkali k dispozici májí konkretně tři mimozemské rasy každé z vlastní technikou a spoustou typu jedontek.
První jsou Protolene Khanates. prvním typem Khanatů jsou scouti kteří nosí pancíř ale jsou ozbrojení poobnými zbraněmi jako druhá kasta hunters kteří nosí o něco těžší zbroj. Close combatí variantou hunterů jsou Predatoři. dále Khanati nasazují Assault suity v různých variantach zvaných Ayame. ale tím s Mechama Khanati neskončili protože nemají klasická vozidla,tank/apc zastupuje jejich Okami Walker, zatím co čístě bojové platformy jsou Tamaska/Fenrir a Marrok


další rasou jsou Kaamados Dominion.
prvními zastupci tohoto mimozemského společenství jsou Nágy vysocí a agresivní ještěři.
nasledují je Vivipara a další bojovnici v těžkýh zbrojích a jejich varianty battlesuitů. poslední jsou Squamata obdoba gruntu ze Serie Halo - dle sculptu je jejich role na bojišti spíše podpůrná

ale vozidla je to kde Kaamados dominují jejich těžký dvojhlavnový tank Dragamaa a Gekotaa Armoured Car (viděné na obrázku nahoře) patří mezi nejoblíbenější modely na 15mm trhu. posledním vozidlem k dispozici je Dractamaa APC ale to je značně krabicoidní:D

Posledním národem jsou Praesentia , rasu prastarých mimozemštanů.tento národ nosí tyčové zbraně místo klasických jaké my známe.
jejich hlavní bojovou silou jsou však bojový roboti RAL Infantry a RAL Shape Shifters.
vozidla také budí velice nepozemský původ.
další možností u CMG jsou packy různých žoldneřských skupin jedná se většinou o mixy takže "jednobarevnou" armádu z nich asi nesložité.Zombie Smith
ano vyrobce legendarních Quaru a Aphidu.Aphidové jsou hightech xenofobní žaby. nic víc nic míň ZS vyrabí asi nejlevnější sety na trhu i když pravda jsou trošku srandovní. Aphidi mají k dispozici standartní platoon pack pěchoty obsahující 6 těžkých zbraní, 1 velitele, 3 seržanty a 22 klasických pěšáku,dale mužete zakoupit minometné družstvo obsahující 4 minomety a grav motorkové družstvo obsahujíci 6 těchto strojů. samozřejmně existujen i deal pack bike platoony s 18 motorkama nebo Aphid Company pack za pouhých 25 dolarů získate celkem 107 miniatur- 4 minometné týmy, 68 pěšáku, 18 těžkých zbraní ,9 serženatů a 4 důstojníky.


Quarové jsou unikatní tvorové ve světě 15mm, jedná so o rasu která je pokrově někde mezi 1-2 světovou válkou a dokonce mají i svůj kratký CGI film.takže jaké jsou jejich možnosti?
předně jsou tu dustojnící těch je celkem 8 sculptu (1 jedoucí na Cadieru) ve dvou baleních. nasleduje Quarská pravidelná pěchota baliček o 10 vojacích , 7 vyzbrojených utočnou puškou 3 mají s rysheri což je obdoba protitankové pušky. pak samozřejmně nesmí chybět LMG a Mortar teamy. Lmg packy obsahují 4 LMG gunnery (dva s čapkou dva s helmou) a Mortar teamy mají dva minomety s posádkou.
pro převoz zásob používají Cadiery , Quarskou obdobu mul  (4 v packu + 1 Quar) a posledním esem v rukavu je Baeliog Armoured Tractor  - Quarský těžký tank.
a zde je onen famozní krátky film "QUAR"


Konec 1.časti příště se podívame na další výrobce


Žádné komentáře:

Okomentovat