pondělí 30. července 2012

15mm Emzaci čast dvě

Pokračovaní članku o možnostech mimozemštanu v 15mm
Khurasan Games
Khurasanovy řady mimozemštanů se neustalé rozrustají, zřejmně nejprodávanější řadou mimozemštanu od Khurasanu jsou Space Deamons 15mm adaptace Xenomorphu z Vetřelců k dispozici v mnoha variantach (od Dron až po Monstrositu která je obří i v měřítku 28mm).
Další velice oblíbená řada jsou Felids  - rasu vesmírných tigrů, k dispozici jsou v lehkých a těžkých zbrojích, v těžké zbroji z helmou. automatický minomet, velitel v PA a nakonec jetbiky a obrněný transporter.
Nejnovějšími modely jsou jednotky Jasmine Throne Foreign Battalion ale to se jedná spíše o žoldnéřské jednotky než konstatní armádu jedne rasy každý set obsahují mix různých větřelců z různymi zbraněmi až na výjimku nejsou obsaženi lidé.

Meso-Nai jsou k dispozici jak ve verzi Hightech ješterek tak i uplných primitivů jejich jednotky se zatím skladají z pěchoty v PA

Llurgové rasa vesmírných pirátu a nájezdníku jedná se o podivné figurky bez zbroje vybavené blastery a close combat zbraněmi doprovazene šamanem a obřím mutantem

Parasachnid jsou mimozemskou swarmovou rasou podobnou broukům verze běhací,lítací a jedna obří  evidentě inspirovana snímkem Starship troopers.
dle fluffu KM  se jedná o biozbran používanou Pelagic Dominate.Jedna z tajných modelových řad jsou Huntarr - Hightech predatoři z filmu hm Predator I-II
k dispozici ve 3 zbraňových variantach a doprovazet je muže vůdce klanu - slíbený je i výsadkový modul ale  to je ještě ve hvězdách

Chewkové jsou oproti tomu velice znamou modelovou řadou KM. Chewekové stejně jako mimozemštani Quar jsou menší než klasické modely do 15mm přestavující menší vzrůst. Kromě pěchoty existuje se těžkých zbraní a Drill tank způsob dopravy pro Chewky.

Amorfní vetřelce různých tvarů pak představují armády Molch. Vornidi pro změnu zástupují rasa agresivních rostlin. pokud by vám toto nestačilo jsou tu vždy Ursidské žoldacké jednotky aneb meďa z raketometem a doutníkem.

Garni patří mezi jednu ze starších řad Khurasan Miniatures. Vesmírny dinosaur tak by se dal popsat pruměrný Garn.
jedná se opět o multipart figurky takže mužete Garny vyzbrojit různými zbraněmi. kromě různých tipu pěchoty mají k dispozici dvě antigravitační vozidla transporter a tank

Vespulidi pak zastupují hmyzí národy u Khurasanu, rasa vesmírných inteligentních vos. zatím k dispozici pouze pěchota a Ion mortar.

zřejmně největší řadou je Palegic Dominate - směs mořských ras o Sharkindů,přes obří kosatky v PA a jiné mořské potvory PD je podporovano řadou biologických zbraní - už zminované  Parasachnid  nebo Mantis Stalker - obří kudlanka. jsou podporovany Grav-vozidly ale i lowtech Karkwagony.

Little Green Men jsou inspirovany filmy o mimozemské invazi  napřiklad mars útočí a podobné retro snímky
k dispozici pěchota s beamery,velitel držící žezlo, battledroid, Saucer a plutona mutanti -cc monstra

tyto modely jsou hlavní zastupci řady Planet 15mm retro scifi modelů naleznete zde hodně retro mimozemštanů ale spíš do skrimish her jako AE Bounty nebo Blasters and Bulkheads.

poslední v nabídce jsou intrudeři z řady Earthdoom kam třeba patří Corsairs Battlesuit
jedná se o pěkné humanoidni vetřelce k dispozici prozatím jeden set pěchoty (10 figurek) ale další jsou na cestě15mm.co.uk
Výrobce Laserburn a Alien Squad leader miniatur ačkoliv je většina řad velice starých hlavní navrhář těchto miniatur stojí za zrodem WH40k Marinaku a občas podobnost je ze starou řadou Rogue Tradera vidět.
seznam by byl opravdu dlouhy proto dám pár fotek
hlavní výhodou je poštovné pač ty 3 libry kamkoliv na světě to je luxus. Mad Robot Miniatures
MRM vyrabí pouze jeden druh alienaku a to jsou Harook, vesmírny ptáci opět mají značný "Alien" feel jejich zbraně nevypadají jako kontraktně prodávané zbraně ze Země, ačkoliv má kompletní sadu pěchoty Harookové zatím nemají žadná vozidle i když se proslýcha že výsadková loď je na cestě.

 tímto prozatím skončíme naš výběr Alienu v 15mm  příště bude na řadě Lidská scifi pěchota


Žádné komentáře:

Okomentovat