sobota 28. července 2012

Zaměřeno na 15mm - Lidská pěchota v Power armoru


Ačkoliv většina hráču se zaměřuje na 15mm lehkou a těžkou pěchotu tak jak ji znám z počítačových her,snímku i některých knih, je třeba i nezapomínat na knihu která udala směr military scifi a tím je kniha Starship Troopers. v tom članku se tedy zaměříme na pěchoty v power armoru a jejich možné nasazení ve hře Gruntz 15mm

Khurasan Miniatures
Khurasan miniatures nabízí několik druhu pěšáků v silových zbrojích uplně první které vydali jsou TTC-1004 Federal Marines Special Assault Brigade. první užasnou věcí je že se jedná o Multipart figurky, k dispozici jsou dva typy zbraní jemiž tyto vojáky mužete vyzbrojit, trochu změnit pózy atp.

další jsou nikdo jiní než Government Troops. tyto modely jsou značně inspirované serii Fallout a vojáky Enclave. menší nevyhodou tohoto setu je pouze jeden typ zbraně ale kdo potřebuje raketomet když máte plasmové pušky že?Další power armor figury u Khurasanu jsou dost sporné protože řady Corsair a Red Faction Pythons spadají IMHO mezi lehké walkery ale posouzení nechám na vás jsou větší než než standartní pěchota.
Co se týka Corsairu (spodní obrázek) je to jeden z nejlepších kitu co jsem zatím v 15mm viděl,opět lze složit v několika různých kombinacích z různou výzbrojí pokud někdo doopravdy hledá starship troopers figury Corsairs jsou to pravé.


Critical Mass games
Critical mass games nabízí pouze jedny figurky které by mohli nosit PA a to jsou ARC Fleet Augements, ačkoliv styl Sculptingu CMG není pro každého určitě jsou velice zajímavé figurky.

Alternativou která by se dala považovat za lidskou power armor pěchotu ještě jsou X29 Blockhead battlesuit ale ty mají značný Retro-feel podle mě.


Ground Zero Games
GZG má k dispozici 5 typu  figurek v PA (NAC,ESU,NSL,FSE,Japonci) ale jako většina figurek od GZG jsou designovany ve stylu 90.letech tedy power armor je značně odlišný než na co jsme zvyklí od ostatních firem NAC PA se dočkal nedávno resculptu.

a mým favoritem je NSL PA pěchota ačkoliv nemá rescuplt vypadá stale dobře, a lze ji kombinovat (stylově) i s modernější řadou pěchoty napřiklad UNSC 
Blue Moon Manufacturing
Pokud ovšem by místo klasických battlesuitu potřeboval nějaké recon power armory tak je tu Blue Moon a Orion Republic Heavy infantry 10 různých póz z toho 2 těžké zbraně a velitel družstva bez helmy


Někdy ovšem je power armor je malo tak potřebujeme něco těžšího jsou tu Valkýry od ACP Games

další možností jsou Heavy Gear miniatury od DP9. Manitou od Kremlin miniatures nebo Cyclops walker od GZG
Žádné komentáře:

Okomentovat