neděle 25. listopadu 2012

Necromunda........ proxy a možnosti


Necromunda je prastarou skrimishovou hrou od firmy Games-workshop ktera vychazí ze světa warhammer 40.000, a ačkoliv sdílí realie světa a zbraně zde veškerá podobnost končí. V této hře se stanete vůdcem jednoho z gangů který bojuje v opuštených častech měst zvaných Hives. z našeho pohledu však města připomínají mraveniště.

a pravě v té nejspodnější časti zvané Underhive se bude bojovat o uzemí,bohatství ale i respekt a davno zapomenuté technologie.

Necromunda je kampaňová skrimishová hra kladoucí důraz pravě na serii her kdy se vám stejně jako v RPG hrách zlepšují postavy,získavají další zbraně atd.

V zakladní verzi Necromundy bylo 6 různých gangů každý vynikal v nečem jiném a měl přistup k trochu jiným zbraním, díky ale množství rozšíření které Games-workshop k Necromundě během let vydali se rozšířil o opravdu unikatní kousky a hrači získali možnost hrát Enforcery policejní jednotky Imperia nepodobné soudcům z komixové serie Judge Dreada ale i jiné nemeně zabavné gangy další.díky Fan rozšíření které je však velice vyvažené zvané Ashwastes kde se podívame do pustin kolem Necromundy a konečně osedláme i vozidla a to od motorek přes APC až po Walkery.

Jednou z věci která ve své době Necromundu odlišovala od ostatních her byl důraz na terén dnes je vícemeně standart že herní plocha by měla být pokryta co nejvíce terénem, tehdy tolik ne a hlavně díky starteru vždy inklinovala k 3D terénu, různé několika urovňové budovy spojené mostíky a ochozy to  byla vždy Necromunda. a ačkoliv hra byla stejně jako Mordheim velice popularní, brutalní politika GW posledních let podobně jako Mordheim,Warmastera či Blood Bowl teměř tuto hru zabila. hra byla odstrčena a  kromě prodeje modelů ze strany autora nebyla hra podporovana

Protože v Plzni se nám nepodařilo hru nikdy dlouhodobě spustit chci to zkusit znovu protože Necromunda je pro mě svým způsobem srdcovka a hra má velký potencial, a i přes to že mezi sculpty Necromundy se skrývají opravdové skvosty (například některé Escherky mužeme považovat za jedny z nejlepších sculptu GW) je dobré si udělat malý průzkum kde se dají sehnat další alternativní modely. první možností jsou samozřejmně konverze z modelů 40k či WHFB (Van Saar lze z konvertovat z Eldarů,Escherky zase z DE, Orloci nebo Goliath zase z Catachan Jungle warriorů atp.) samozřejmně nový starter obsahuje chaosí kultisty kteří jsou využitelní v Mundě lehká inspirace než začneme:
První zastavka je určitě firma EM4 Miniatures  která odkoupila práva na staré modely firmy Grenadier, tyto miniatury mají trochu jiný feel značně Post-Apo ale i pro toto hraní je lze bezproblému použit. krom toho mužete zkusit i firmu Mirliton která prodáva více druhu těchto modelů

Copplestone je další firmou vyrabějící "gangery" ale i různé ostatní scifi figurky které jistě v Necro využijete.


Lead Adventure se spíš hodí pro ty kteří by chtěli hrát Necromundu ve Stalker kabátku což není tak složité Necromunda je velice flexibilnífigurky také naleznete u Wreck-age nové Post-Apo hry,vyběr není veliký ale miniatury vypadají  k světu.

Pro ty kteří davají přednost klasice a Delaque nemužou udělat chybu a zvolit Heresy miniatures, ačkoliv varianta je to dražší kvalita určitě stojí za to. Pokud by jste ovšem toužili po gangů který se spíše skladá z jedinců než podobných modelů (designem,stylem atp.) určitě není naškodu si Heresy eshop projet a najdete různá desperada a gangery a dokonce určitě i modely na žoldáky.

Samozřejmně kdo hraje skrimishovky zná Reaper miniatures a ani v modelech pro Necromundu nezklame.
od mutantů, přes plague zombie a démony až po hightech žoldáky či Inkvizitory prostě vše co váš stůl potřebuje:)Pig Iron je znamý tím že vydal mnoho různých typu scifi pěšáků a určitě kolony militia,rebels či ferals vytvoří krasný gang do necromundy


Urban Mammoth který produkuje hru Urban War má mnoho modelů použitelných do hry Necromunda jako různé gangery nebo třeba i enforcery cena je ovšem vyšší.


a pak samozřejmně Gang War miniatures na shapeways asi nejdražší možnost ale 3D tisk je 3D tisk.

Další možnosti jsou:
Excalibur miniatures, Shadowforge , Iron wind Metals (Serie Shadowrun a VOR), Warzone,Hasselfree ale i napřiklad Studio Macvey,Wyrd Miniatures,Fenryll  nebo Trollforged a jistě mnohé další.


Žádné komentáře:

Okomentovat