sobota 19. dubna 2014

Bolt Action report - Silence the Gun 750 bodů,Normandie

Der Kampfreport – 750 pts. 
Úkol byl jasný – udržet dělo, než přijdou posily a vykopat Amíky zpět na pláže. To se ale snadněji řekne než udělá… Na straně Němců :
 Lt. + doprovod s Stg44, čerstvě vybalenýma z krabice 1 x Haklmani (7 granátníků s 2 x Mg42, Oberst s Mp40) 1 x pěchota ( -//-) 1 xWaffenSS  v haklu(6  SSáků s Stg44) 1 x MMG ( MG42) 

Na straně US 
1st Lt 
Medic 
Bazooka team 
Sniper 
Airstrike FO 
Medium mortar 
2 jednotky s 2x BAR a 2 x SMG . 
Scénař: Hold until relieved (Cíl mega-dělo uprostřed Stolu)

Stůl uprostřed dominuje německý těžký kanón

Začínám a bráním. Zuppa. Vysadím se tedy pěchotu do ruiny, mgéčko do baráku. S tím, že první kolo dorazí granátníci v haklech a od druhého budou na cestě SSáci, kteří to dočistí. Tolik k plánu. Začínám a bráním. Zuppa. Vysadím se tedy pěchotu do ruiny, mgéčko do baráku. S tím, že první kolo dorazí granátníci v haklech a od druhého budou na cestě SSáci, kteří to dočistí. Tolik k plánu. 

Americký deploy
Hayden dělá z ruin ještě větší ruinu, objednává airstrike na barák s mgsem a pocuchá střechu minometem. Granátníci v ruině se opevňují a míří na boccage, z které počítají, že se vynoří ´muričani. U nich se většina zatím schovává v lese…a připravuje na průlom. 


V druhém kole se MMG špičkuje s minometem, hakl hlásí plnou parou vpřed a američani vybíhají na boccage, kde je vcelku pocuchá německá střelba. Blb žádá v vysílačce o další letadlo. Němcům přijíždí hakl s Waffen SS. Třetí kolo začne decimací granátníku v ruině drobným náletem a poté útokem na bodáky od Amerikánů. Ty zbyli v ruině 2. Bazooka tak nějak netrefí hakl a Američanům se přiblíží boční podpora, pouze proto, aby byla rozstřílena na kaši společným úsilím granátníků a SSáků, kteří si vylezli na boccage. MGčko se tak nějak špičkuje s mortarem a snajpry. Klasika. Čtvrté kolo..Američan navádí letadlo na SSáky, ti společně tak nějak postupují k ruině a střílí. Američani tak nějak všichni nabíhají do ruiny – jak vedení, tak bazooka team a opevňují se. Týpkovi u minometu došla trpělivost a utíká. Granátníci nasazují bajonety a lopatky a utloukají  američany s bazookou. 
Vorwarts!
Páté kolo. Hayden to „dobře zahrál“ a Thunderbolt rozsekává ssáky, z kterých zbývá jeden jediný. Stg44 jsou fajn, ale proti letadlu nanic. Granátníci odmítají rozkaz jít opět to ruiny, tak kolem nich proběhne poslední ssák Karl a umře. I Herr Oberst se pokusí  dobít ruinu a také bohužel skončí neslavně…mrtev. Sniper opět netrefí okno v baráků, kde je zašité MG42 
Hold the line men!
Dále se nepokračuje. Výsledek je tedy plichta – němci zabírají dělo MGteamem, amík velitelem a 2 blátošlapama.  Hráli jsme na stole  5 * 3,5 na dlouhou. Na malý formát ideál, na větší už by jsme se asi nevešli. Hra nám mile utíkala, ani se moc nehledalo v pravidlech..…příště flak. Ty émerický 2 airstriky dovedou hrou slušně zamíchat – a to i na obě strany. 
Přeživší Essesák
Postupující Hakl


Žádné komentáře:

Okomentovat