sobota 16. listopadu 2013

Tommorow War - US ArmyAmerická armáda
Tommorow war – Setting Vzestup PAC
Spojené Státy Americké ve 22.století
USA je i v 22.století považována za Supervelmoc i když její vliv není tak velký jako první polovině 21.století. Běžný občan využívá mnoha „Vylepšení“ ať už ER – Enhanced Reality rozhraní, nanitových nebo bio-tech vylepšení nebo různých kybernetických upgradu. Roboti jsou velmi rozšíření – ať už v rámci integrovaného záchranného systému (Policejní,záchranné a hasičské složky) tak i v běžných domácnostech.
Po neúspěšném ukončení Afgánského konfliktu v roce 2037 se USA izolovala od zbytku světa a do většiny lokálních konfliktu přestala zasahovat, především v souvislosti že jejich armáda přestala být schopna fungovat jako světový policajt.  Přesto ve větších konfliktech ohrožující celý region se stalé angažuje po boku jednotek Britského Commonwealthu.

Americká Armáda
Díky škrtům v rozpočtu klesl počet vojáku v aktivní službě na přibližně 500.000 mužů a žen, Americké letectvo se také stalo součástí armády. Pouze malá část armády však ve skutečnosti tvoří pěší jednotky,většina této síly tvoří piloti a podpůrný personál určený především k udržení a analýze dat ze systému Battle-Com – neboli GRID jak je všeobecně nazýván.
Moderní americký pěšák spíše připomíná příslušníka dnešních Rangers nebo Force Recon a jejich výcvik je velmi podobný tomu který prožívají příslušnící zvláštních sil ostatních národu.
Při bojových operacích hojně využívají drony- průzkumné ale i bojové většina těchto dron nepotřebuje ke své funkci operátora a jsou plně samostatné.

Vozidla US Army
Hlavním bojovým tankem Americké armády je MBT druhé generace nazývané M5A2 Schwarzkopf tento tank ačkoliv stalé pasový používá velmi vyspělí pancíř a revoluční kanón L9A6 využívající Railgun technologii schopný prorazit téměř jakýkoliv pancíř. Transportní vozidla Stryker a Bradley nahradil  M118 Fastback toto vozidlo je blíže však staršímu vozidlu Bradley než Strykeru ale ve skutečnosti  spojuje to nejlepší z obou , má dostatečnou palebnou sílu i transportní kapacitu. Stejně jako M5A2 se pohybuje na pásech ale proslýchá se že Američané testují zcela nový antigravitační pohon pro svá vozidla podobný tomu který využívá PAC u některých svých vozidel.
Velkou novinkou u Americké armády jsou bojové walkery M320 Spartan který byli vyvinuty pro podporu bojových operací pěchoty v městském a nepřehledném terénu, začali být vyvíjeny už během Afganského konfliktu ale světlo světa ale pro bojové operace byli tyto stroje připraveny až na počátku 22.století.
Roli helikoptér nahradily dva VTOLy AD-6 Phallanx a UD-80 Blackfoot. Blackfoot je strojem z druhé poloviny 21.století a mnozí ho přirovnávají k modernímu chinooku ačkoliv byl navržen jako náhrada stroje Osprey pro námořní pěchotu  kromě palubního 30mm kanónu však nedisponuje žádnou jinou palubní zbraní a díky své velmi zranitelný . dokáže však převažet na bojiště plně vyzbrojený Strike team a několik dalších osob, většinou je ten stroj používan k extrakci strike teamu po splnění jejich mise.
Phallanx byl zaveden před několika lety a ačkoliv jeho transportní kapacita není velká jako u Blackfootu  (unese pouze jedno družstvo) disponuje smrtící palebnou silou, v několika publikacích byl přirovnán k americké verzi Hind II.
Pro průzkumné operace, nebo pohyb v nehostiném terénu používají Američané vozidla FSV Shadow každý je schopen pojmout 6 mužu

Warrior Systém
Warrior systém byl vyvinut pro americkou armádu jako systém Future warrior a postupem času stalé vylepšoval až do dnešní podoby, tento systém se skláda z bojové vesty které kromě plátovaní z materialu Kattar který má daleko lepší protibalistické vlastnosti než keramické pláty obdobné tlouštky, také recyklační systém vody díky kterému jsou jednotky schopny působit v poli mnohem delší dobu. Hlavní současti systému warrior je však helma která obsahuje mnoho systému který vylepšuje vlastnosti vojáka v poli. Hlavní současti systému je rozhraní Battle-comu, umožnující označovaní cílu pro ostatní jednotky, komunikaci, přímé ovládaní dron a mnohé další vychytávky. Kromě toho je helma vybavená optikou s digitalním nočním viděním,IR optikou, laserovým dalkoměrem,standartní svítilnou ale i kamerový systém umožnující velitelům družstev,strike teamu i celé operace vidět to co vidí voják.

Zbraně pěchoty
Utočnou puškou Americké armády je V7 (VES) Advanced Combat Rifle, vyvinutou firmou Vector Engineering systems. Používá munici  6.8x43mm SPC a voják na ní muže připevnit různé vybavení a vylepšení, hledí , granátomety ale napřiklad i systém Interface blind guiding systém.

Každý průzkumný tým má k dispozici VM50 Heavy Anti Material Rifle zvanou kladivo (zkratka HAMR- Hammer). Jedná se o první americkou pušku která využíva technologii Railgun původně vyvinutou pro zbraně Amerického námořnictva, VES je pouze miniaturizoval pro použiti pěchoty, systém řízení palby je však složitý a vyžaduje k obsluze speciálně vyškoleného vojáka. HAMR je schopen zastavit jakékoliv APC či Walkera. (AP:2/AT:2 Gauss)

Podpůrnou zbraní Strike teamů TG2-A SSW (Squad Support Weapon) vyvinutou firmou RAAB. Tato zbraň je schopna držet v šachu i obrněné gardisty "Lóng wèi". Ta zbraň pálí velkou rychlosti flešety ráže 10mm. (AP:2)

MOD-3 Battle Drone
Bojové drony MOD-3 byli vyvinuty pro přímou podporu Strike teamů v poli každý voják je vycvičen k používaní těchto dron. MOD-3 jsou AGP - autonomní zbraňové platformy vybavené sofistikovaným AI schopné vyřešit jakékoliv situace, ale muže se stát že AI nebude schopno vyhodnotit danou situaci a proto každý voják je vybaven ovládacím interfacem ke kontrole dron. MOD-3 muže být vybaveno pro boj s pěchotou či vozidly . MOD3 proto muže být vybaven v AP konfiguraci (AP:3) nebo AT konfiguraci (AT:3(M))


Strike Team
Během reorganizace struktury Americké armády došlo i ke změnám struktury pěchotních jednotek zmizeli roty čety i prapory a ačkoliv officialně prapory a divize stalé existují, nejmenší organizační složkou se staly Strike teamy které nahradili čety – tyto útvary jsou plně samostatné ačkoliv na rozdíl od jiných státu tyto jednotky nemají vozidla součastí útvaru ale jsou přidělena na určitou misi a pak se vrací zpět ke svým jednotkám.

Tech Level:2
Troop Quality:D10
Morale:D10-D12
Confidence Level: Confident to High
Supply Level: High to Abundant
On Grid: Always
Unit Attributes:
Armour: Warrior Armour (+1D)
·         Old Scholl
·         Advanced Sensors
·         ALS
·         Pointman
·         Forward Observer/Terminal Air Controller
·         Stealthy (Pouze Recon Team)

Assault Team
Squad/Team Leader -  V7 ACR
Rifleman – V7 ACR
Grenadier   V7 ACR s podvěsným granátometem G2UGL

Support Team
Team Leader – V7 ACR
Grenadier   V7 ACR s podvěsným granátometem G2UGL
Support Gunner – TG2-A SSW

Recon Team
Team Leader/Observer – V7 ACR
HAMR Operator – VM50 HAMR

Strike Squad

  •          Assault team
  •          Support team
  •          Recon team


Strike Team


  •         Strike Squad
  •         Strike Squad
  •         Strike Squad

Velitel prvního Strike Squadu je zároveň velitelem celého Strike teamu

Miniatury
Strike Squad US Army (Khurasan Miniatures DEVGRU SEALS)

MOD-3 Drone (Critical Mass Games - ZAS Drones)


M5A2 Schwarzkopf Main Battle Tank (Khurasan Miniatures Federal Samson Medium tank)
 M118 Fastback APC (Khurasan Miniatures Federal Crusader Heavy Tracked APC)


M320 Spartan Walker (Khurasan Miniatures Goverment Troops Puritan Super-heavy power armour)AD-6 Phallanx (Khurasan Miniatures Phallanx VTOL)UD-80 BlackFootFSV Shadow
 

Žádné komentáře:

Okomentovat