pátek 5. dubna 2013

Scifi 28mm.

Ačkoliv spousta lidí vám řekne že je pro ně 15mm moc malé existují možnosti pro hry jako jsou FAD nebo Tommorow war v měřítku 28mm tu jsou.

V první řadě je tu Games-Workshop určitě bych se vyhnul klasice jako jsou Space Marines nebo Cadia ale diky množství různých stavebnic jako jsou nový Pathfindeři, Stealthsuity, scouti se při konvertění mohou přeměnit na generické Scifi jednotky o kterých se vám ani nezdálo pokud člověk nemá zrovna hluboko do kapsy jsou na Hardscifi Elysiani také perfektní. Bohužel díky cenové politice GW je ten ukol docela hořší ale pořad se dá postavit pěkná  armáda zde několik inspiračních fotekSamozřejmně další v pořadí je Mantic games kde vás budou zajímat dva range Enforcers a Corporation zde se dají použít v zakladu nicmeně i zde použítí jednoduchých konverzí lze vytvořit elegantní modely které budou paradní ve světě hardscifi.

Pig Iron je firmou která se zabývá Hardscifi už několik let nabízí velmi zajímavé range ať už Near-future pěchoty až po Post apo raiderů krom toho nabízí mnoho různých bitu ať už různé hlavy nebo zbraně či výstroj.Tato firma nabízí značný potencial ke konverzím modelů různých výrobců i vlastních pro někoho muže být limitující že modely jsou pouze v kovu ale i tak má co nabídnout.
Defiance Games jsou firmou která je často proklínaná kvuli svým release datumum které nejsou schopní ani v připadě Preorderů a zatím vytvořili pouze tři multipartové kity - UAMC,Panzergrenadiery a Bugs.
Zatímco UAMC jsou dost Ehm dají se z nich vytvořit pěkné scifi modely ale Pancéřový granátnici už jsou mnohem lepší obsahují i těžší zbraně (konkretně jednu - raketomet + klasický SAW ale to není těžká zbraň)
kolem a kolem i zde se při troše snažení dá vytvořit velice zajímavý projekt pro Hardscifi.


EM4 a Copplestone prodávají starší sculpty od firmy grenadier zatímco plastová pěchota je velice levná ale staří se na nich hodně podepsalo (ale sakra jsou to nejlevnější PA figurky na trhu:)) co stojí doopravdy zato jsou kováci připomínající Colonial Marines ze serie Aliens. krom toho samozřejmně různé polomilitantní jednotky, Power armoury první generace a tak dale každý by si zde mohl vybrat.
Trochu jinou ligu hraje firma Antenocitis workshop známa hlavně 28mm vozidly ale o těch v dalším díle nás zajímá pěchota která je zde zastoupena securtiy jednotkami,pak různí civilisté a drony. vojenské jednotky pak zastupují NRF infantry (klasická nearfuture scifi pěchota) ale hlavně TPEA soldiers - hightech vojáci vybavení různými railguny a dalšími vychytavkami cena bohužel je mnohem vyšší ale zde platíte za kvalitu.


Mercenaries od firmy Heresy miniatures je taky možnost ale IMHO přiliš malo sculptu a cenová hranice tyto modely odsunuje z centra dění.


Wargames Factory nabízí dvě varianty scifi pěchoty první jsou jejich známy Shock troops používani hlavně hrači WH40k a také díky tomu že jsou podobní vojákům Helgastu ze herní serie Killzone. druhá pěchota je dost kotroverzní protože spíše jedna o Weird War 2 nebo také nácky ve vesmírů Eisenkern Stormtroopers ( tato řada také disponuje samožrejmně HW teamy , ale také i  MULE vozidlem.


AT43 je stára OOP scifi hra s Prepainted modely od firmy Rackham. hlavní problém zde je v tom že spousta modelů ale už je dnes nedostupná na druhou stranu pokud se vám podaří je sehnat tak AT43 nabízí spoustu modelů od pravidelné pěchoty přes jetpackaře až po power armour a to hned v podaní několika národu. zajímavou variantou jsou i modely ze hry DUST of firmy FFG
další miniatury nabízí třeba  OOP hra Starship troopers která spíše než z filmu vychazí z CGI serii a krom klasických MI zde naleznete hlavně pěšaky v lehkých zbrojích a samozřejmně Arachnidy.Před jistým časem proběhl i kickstarter na stolní hru Sedition Wars ve kterých lze nalezt spoustu scifi pěchoty v podobě Vanguardu kteří také nejsou k zahození. jako bojové drony lze použit i mnoho věcí (včetně i pěchoty ale to vyjde sakra draho) modely ze hry Infinity.


samozřejmně při hledaní na internetu se dá najít mnoho dalších ale tohle jsou ty největší studia kde se dá najít největší výběr

Žádné komentáře:

Okomentovat