neděle 21. dubna 2013

and the dead shall walk the Earth.... in 28mm

Ačkoliv tento projekt jsem měl v hlavě už hodně dlouho pořad jsem nemohl najít ty správné miniatury.
vždycky mě bral te zombie setting už mnohém dříve než vznikla moderní zombie manie.
až teprve nedávno jsem začal pátrat po nějakém systému a miniaturách.

Zombies nalzente po internetu opravdu spousty ale problém že jich většinou potřebujete hodně.
ale jsou dvě firmy které vám umožní vaše hordy postavit rychle a levně.

Studio Miniatures prodáva za cenu 30 liber pack 60 plastových multipartových modelů. a to není vše lze zakoupit i po jednotlivých sprue (ty jsou dražší stojeí 3 libry) zde kterých lze sestavit 4 zombie k dispozici samozřejmně má i spoustu kovových zombie a přeživších.
 druhou firmou je samozřejmně nikdo jiný než Wargames factory jejich boxíky nejsou tak "skvělej" deal jako od Studio ale na druhou stranu mužete obohatit svou zombie hordu o Vixeny tedy ženy a krom jiného i nový skvělý pack Surviovorů má nasledovat i female pack ale zatím tu máme jenom chlápaky.
takže co nám Wargames Factory:
První je Zombie Horde obsahující 30 multipart miniatůr za cenu 20 dolarů tento první set obsahuje pouze mužské zombie a kvalitativně nepřesahuje Studio Miniatures ba řekl bych že možná SM zombie jsou trochu lepší ale nadruhou stranu pokud hrajete scénaře kde potřebujete 100+ zombii se další variabilita neztratí.
Zombie Vixens představují zombie něžného pohlaví - no i když pokud se vás něco snaží roztrhat na kusy a sežrat. tento balík je mnohem lepší než původní Horda kromě toho že obsahuju 30 Multipart modelů + bonusových 6 beznohých zombii krom toho kvalitativně modely poskočili zhruba o 100% dopředu. najdeme zde bity na sestavení zdravotních sester,servírek nebo třeba roztleskávaček.
Nejnovější packem jsou Survivors(men) zde nalezneme 30 miniatur ale také mnoho způsobů jak je vyzbrojit od M16tek přes AK47,Enfield L85,granátometů,pistolí,různé mačety,motorové pily až po
baseballové či kriketové palky prostě vyběr zaručen krom toho je možné sestavit figurky kněze,automechanika malého kluka nebo třeba Daryla či Ricka z walking dead nebo Shauna z filmu Shaun of Dead. cena obou packu (jak Vixen tak Survivoru se pohybuje okolo 20 dollarů takže směšných 400kč což i s poštovným je pakatel.
Co se týče herních systému existuje jich opravdu hodně, ale vícemeně nejpouživanější asi 4 první je All things zombie který využívá reakční systém od 2Hours Wargames. tento systém je zvlaštní v tom že svou postavu nemáte uplně pod kontrolou a  je považán za nejkomplexnější wargamingovou hru zabývající se zombie apokalypsou. Další herní systém který bohužel nemám k dispozici je No more room in hell který je v hodně aspektech podobný ATZ . Následuje Fear and Faith od firmy Ganesha Games, není tak detailní jako ATZ protože se zabývá horrorovým settingem jako takovým (takže i Upíří nebo Vampové či maniaci s motorovkou se mohou objevit v této hře) výhoda tohoto systému že jste schopni vytvořit různé mutace a scénaře ze hry L4D či Resident Evil nejsou problém .No a poslední je USEME Zombies serie USEME je jednoduchý set pravidel pro různé settingy od Cyberpunku,přes Cthullu a Postapo až po zombíky. tyto pravidlo jsou važně jednoduchá  a obsahují spoustu různých věci od specialních zombie až po expení vašich charekterů ale že by mě pravidla nějak oslovila to se řict nedá - jako jediná jsou zaměřena na 15mm a narozdil od ostatního wargamingu zastavám zde názor že zombie apokalypsa by měla být osobní a ve 28mm.

Největší problém se kterým se však hrači zombieapocalypsy budou potýkat je výroba terénu  aby příběhy jednotlivých postav byli uvěřitelnější potřebují nové terény - tedy pokud hrači například FoF nehrají zombieapokalypsu v Baghdadu pak určitě jediný problém budou zombie jarabaši:)Žádné komentáře:

Okomentovat