středa 1. května 2013

All things zombies testplay aneb apokalypsa začína

už dlouho se my doma valí pravidla All things zombies:Better be dead than zed od firmy 2 hours wargames
ale až z vydaní plastových survivior jsem začal uvažovat o jejich hraní a začali se vyvíjet cesty k jejich uskutečnění. kdo mě zná ví že jsem velkým fandou zombie filmu ať už filmové klasiky od Fulciho nebo Romera až po nové filmy jako je remake usvit mrtvých,zombieland,walking dead či britské zombie komedie. ale i pokud by pak někdo měl zajem o zombie RPG oneshoty má doma k dispozici i pravidla rpg hry All flesh must be Eaten.

Původně jsem i klinoval k jiné hře ale nakonec mě přeci jenom ATZ dost zaujal a nakonec jsem zjistil že hry v něm jsou rychlé a smrtící.samotnou recenzi samozřejmně napíšu ale jen pro rychlost. hra je založena na reakčním systému tzn. že jedna strana je aktivní a druhá reaguje - to však platí v připadě když proti sobě hrají dvě lidské skupinky přeživších. zombie na lidi přiliš nereagují za to lidé na jejich akce ano, není potřeba nikoho kdo by hrál zombie herní mechaniky to obstrají samy.
tento report se zaměří na druhou hru kterou jsem hrál bylo to dost walk in the park. zatímco ta první byla peklo, zombies všude kam se člověk a mnoho výstřelů který slyšeli zombie a přišli na svaču. obě hry jsem začinal se 4 US Army vojáky každý měl utočnou pušku kromě jednoho který měl M249.
v prvním scénaři kdy vojáci měli za úkol zajistit si transport který by je dopravil do safe zone. během druhého scénaře se měli za úkol dostat na benzínku a zajistit ji aby mohli přečkat noc. no je třeba nutno uznat že Rep a výzbroj velice ovlivňuje jak snadno ty zombíky budete sundavat pře pokud máte pistole a rep 3 tak už to táková pohodička není. ono i  v momentě kdy se na vás řítí tlupa 10 a více zombies i pár vystřelů muže změnit hru a přivolat další obvzlaště když tak vystřelíte z kulometu a utočných pušek a další banda 7 walkerů směruje k vám následkem té střelby a vy sundate 2-3 zombie máte chuť nadávat.
co však hře nelze upřít je atmosféra a hra si udržuje správne tempo určitě se k ATZ brzo vratím.

nyní jak probíhala operace dvě:
Seržant Hall vybavený utočnou puškou M4 Rep4
vojín Ramirez vybavený utočnou puškou M4 Rep4
vojín Kenneth vybavený utočnou puškou M4 Rep4
desatník Bowl vybavený SAW Rep4

za několik desítek minut se mělo stmívat proto se seržant rozhodl že se ukryjí na nedaleké benzínce která jim
poskytne utočiště během noci. Ta se nalezala několik set metrů od nich a měli štestí v cestě jim stali pouze několik zombii pokud všechno proběhne hladce podaři se jim proniknout aniž by si jich nemrtví všimli. Hall se rozhodl že se rozdělí na dvě skupinky a sníží tak šance že je někdo uvidí. On a Bowl obešli budovu zprava zatímco Ramirez z Kenethem to vezmou zleva použí autobus jako krytí proti připadným walkerům.jak se dostala Ramirezův tým na hlavní silnici spatřili je tři zombie které se rozeběhli přimo k nim. vojaci neváhali a spustili do nich palbu ale zombie byli přiliš blízko a došlo k souboji. mezitím Hall se přesunují blíže a všimli si skupinky zombie kterou přilakala střelba ze zbraní a šinuli si to přimo k Ramirezovi, Hall se rozhodl že snad se podaří Ramirezovi změnit pozici než se zombie přiblíži přiliš blízko. během litého souboje Ramirez a Bowl neutralizoval zbyle dva ale skupinka kterou zahlídl Hall byla přiliš blízko a napadla opětovně v souboji zblízka ale rychle byla zpacifikovana a Ramirez a Kenneth vyrazili v před směrem k benzíně.
Hall se rozhodl že prohlídne budovu zdali je "čistá" jak vrazil předními dvěřmi vyrazili zpoza pultu obsluhy na něj tři zombie,bleskově vypalil tři rány a dvě zombie se složili na zem a další přelezla pult a vrhla se přimo na něj vystřeli přilákali tři zombie které se vyhrnuli z budovy přimo za druhým týmem. Ramirez a Kenneth se otočili a vypalili do nich několik ran, zombie se zhroutili k zemi a prostor se zdal bezpečný, jestli se však dočkají všichni rana řekne jenom čas.
Žádné komentáře:

Okomentovat