sobota 30. března 2013

Hey Jerry come back any time we will be ready Eh?

Dnes jsem konečně protáhl Canadian Armoured Recce Company podle booku Market Garden proti nám
stali němci z Grey wolfa, vzhledem k tomu že Katcher opět hrál filmový komparz stal by se z této hry dobrý propagační film pro spojence :) zde jsou listy.

Today i fielded my Canadian Armoured Recce Company from the Market Garden book our enemies were Totenkopf  SS-PanzerKampfgruppe from Grey wolf. well the game was nice propagation movie for Allies here are armylists

Canadian Armoured Recce

Compulsory Canadian Armoured Recce Squadron HQ - 1x CIC Sherman V, 1x 2iC Sherman V (180 pts)

Compulsory Canadian Armoured Recce Platoon - 1x Command Sherman V, 2x Sherman V, 1x Sherman Firefly

Compulsory Canadian Armoured Recce Platoon - 1x Command Sherman V, 2x Sherman V, 1x Sherman Firefly

SAR Recce Platoon - 2x Command Stuart VI, 2x Stuart VI

Rifle Platoon - 1x Command Rifle/MG, 1x PIAT, 1x Light Mortar, 6x Rifle/MG

Anti-tank Platoon, RCA - 1x Command Rifle, 2x 17pdr (late)
- Transport - 1x Troop Carrier, 1x M5 half-track per gun

Field Battery, RCA
- 1x Command Rifle, 1x Staff, 1x Command Rifle, 1x Observer Rifle, 1x OP Carrier, 4x 25pdr

a proti nim stály

SS-PanzerKampfgruppe

Compulsory SS-Panzerkampfgruppe HQ (Panzer) - 1x CIC Panther A, 1x 2iC Panther A (425 pts)

Compulsory Biermeyer's SS Panzer Platoon - 1x Command Panzer IVH, 3x Panzer IVH (260 pts)

Compulsory SS Panzer Platoon - 1x Command Panther A, 2x Panther A (640 pts)

Armoured SS Heavy Platoon - 1x Command SMG, 1x Sd Kfz 251/1 half-track, 2x HMG, 1x Sd Kfz 251/1 (HMG) half-track (110 pts)

Heavy SS-Tank Platoon - 1x Command Tiger IE (240 pts)

SS-Rocket Launcher Battery - 1x Command SMG, 1x Observer Rifle, 1x kubelwagen, 2x 15cm NW41 rocket launcher (65 pts)

Hrála se mise Hasty Attack a Kanaďani byli obránci. Spojenci začínali s baterii 25pdr na levém křídle, pěchotou  ukrytou v lese na pravém křídle, 17tky byli ukryté ve prostřed a velitelská sekce držela les uprostřed deploymentu. proti nim vystartovala 5x panterů a Biermanovo PzIV které si to hnaly přímo na 25děla. Pantherům se podařilo zneškodnit 2IC Shermana naoplatku Company commander zničil Biermanovo velitelský Panzer a děla zničili další dvě PzIV. Nebelwerfery se pokusili zneškodnit 25ky ale nepovedlo se v opětovnané salvě je zneškodněn jeden NW41.v dalším kole je v defenzivní palbě zničen poslední Panzer IV. a Kanadská pěchota se ocitá pod palbou Velitelského Panthera ale pěchota drží linii.  Werferům se podaří zničit dvě 25ky ale dělostřelci se stale drží, jeden panther bailuje Company Commandera ale ten nasledně naseda. v dalším kole dochazí k vyměně názoru mezi tanky ale žadných vysledku se nedosahlo na scénu přijíždí obávaný Tiger tank.na scénu doraží první Armoured Recce platoona a Firefly rychle níčí jednoho Panthera. na bojiště konečně doražejí pancéřový granatníci s MGečkama a vysazují se v lese naproti Kanadské pěchotě a zahajují palbu ačkoliv několik sekcí zasáhnou Kanaďané neutrpí žadné ztráty palbu opětují.Kanaďanům doráží druhá armoured recce platoona a patrola 2 Stuartů kteří se přesunují podpořit pěchotu která je stale vystavěna  těžké palbě mgeček z haklů,pěchoty a Pantherovi. Kanadská pěchota ničí HMG týmy zatímco Fajrflaje devastují další dva panthery. vinou podivných rozkazů NW41 zasmoukují jednu Recce platoonu a kryjí je proti nepřatelské palbě.  druhá platoona která se přesunula na kopec aby zacílila panthery je zahnána mimo bojiště - 2 shermany a Firefly hoří a ten poslední ustoupil z boje. Panthery se přesunují k objectivu aby jej zabrali  , je to poslední možnost jak zvratit bitvu v Německé vítězství. druhá platoona se roztáhne aby se dostala společně se druhými Stuarty dostavá Pantherům do boku a Stuarty likvidují  Panther , Firefly ničí Tiger IE a a druhé Stuarty níčí Halftrack. německý velitel který byl  připojen k jednotce Pantheru utíka z boje a s ním i Němci.

We played Hasty attack mission with Canadians defending.Allies deployed 25pdr battery on left side,infantry platoon on right in forest, 17pdrs in ambush and Company command platoon in forest in center. Germans started game with 5 Panthers (2IC deployed seperately in forest near Canadian Infantry Platoon), Nebelwerfer battery and Biermayer Panzer IV platoon which started to close in on 25pdr battery. Panthers neutralize 2IC Shermans. In Response Allies returned fire, 17 pounders spring their trap and engage PzIV from big house and knocking out two of them. Company Commander came on edge of forest and takeout third Panzer - Biermeyers own. only one remain now. 25pounders targeted Nebelwerfers and succesfully destroy one rocketlauncher. PzIV tries to assault 25pdr battery but it is destroyed by defensive fire. The Canadian Infantry is under heavy fire from 2IC Panther but their are holding fast.Werfers are capable of destroying two 25pounders but rest of battery holds. One of the Panthers hit and bailout Commanding sherman but it jump back into fray.next turn nothing important happens. Feared Tiger tank then apperead on battlefield and moving to support Panther Platoon. Allies Reinforcements in form of Stuart and Sherman platoons arrive. Stuarts move to support infantry while shermans quickly engage Panther Platoon and knocking out first Panther. German Panzergrenadier Heavy platoon with HMGs arrived and moving to push infantry platoon from forest, they engage them but they are unable to destroy any Canadian teams, the Canadians return fire but without effect.New reinforcements in form of second Stuart patrol and Sherman tank platoon move on battlefield near 25pdr battery. the Firefly tanks are capable of knocking out two Panthers and infantry destroying German HMG section while Stuarts knock out their Halftracks. Germans are capable of destroying one sherman platoon (well three of them last one flees). while some strange orders from german high command order smoke attack on second sherman platoon which conceal them from Tiger tank moving on them. Panthers now closing on objective trying to grab it and force Canadians to retreat. Shermans spread out and Stuart close on Panthers. Firefly destroyes Tiger 1E while Stuarts destroyed Panther. Germany command Commander then flees from battle with remnats of his Kampfgruppe.


 nakonec několik fotekSnad se Němcům přístě povede lépe
Bra-fuckin-vo Albertas!

Žádné komentáře:

Okomentovat