neděle 17. února 2013

Zaměřeno na 15mm - Vozidla

jednou z hlavních důvodu proč hrát 15mm scifi je veliký výběr vozidel od různých výrobců (dokonce i některé velké 6mm dropshipy lze použit jako výsadkové čluny pro 15mm) od dropship až po jeepy v 15mm naleznete na téměř na cokoliv si vzpomenete. v tomto příspěvku se podívame na různé možnosti které lze najít

Critical Mass Games má relativní velký výběr vozidel od Grav tanků přes různé walkery až po mimozemské supertanky a drony vozidla se dájí rozdělit do 5 kategorii vychazející s frakcí ze hry CMG která je takovou scifi obdobou Flames of War.

ARC Fleet je lidskou frakci nalezneme zde 2 druhy Grav Tanků , několik variant Grav APC,průzkumné vozidlo, 3 varianty walkerů tedy bojových robotů a několik variant malých Grav-Motorek.

Protolene Khanate je první frakci mimozemštanu psovitých šelem které se značně skláda z battlesuitu - bojových obléku které však už jsou větší než standartní power armour. Těchto suitu zde nalezneme hodně variant z různým vybavením a výzbrojí od kulometů,přes raketomety až po radary a různé energetické zbraně dále následují velký walkeři kde každý kit lze sestavit v několika variantách. ale existují v podstatě ve třech archetypech - Marrok který chodí po dvou, Okami který jde po čtyřech a Fenrir který funguje jako bojový transport.

Kaamados Dominion je sdružení několika mimozemských ras a z vozidlové stranky obsahují tři typy průzkumné vozidlo Gekotta, Obří transportér Dractamaa a Super heavytank výzbrojený dvěma railguny z názvem Dragamaa

Presentia je prastarou vesmírnou vymírající rasou proto jejich jednotky tvoří hlavně mechanické jednotky, vozidla však tvoří pouze podivné bojové drony od uplně malých až po větší které jsou ve velikosti tanků ARC.

Mercenaries jsou poslední variantou u CMG každé vozidlo existuje ve dvou variantách - pásové a grav.
vozidlové typy jsou nasledující transporter Bastion IFV, střední tank Havoc, těžký tank Warmonger, samohybná houfnice Vanquisher a nakonec protiletecká platforma Hellfire 

Ground Zero Games
Tuto firmu nebudeme zabírat nějak extra dohloubky protože její výběr vozidel který se velice často rozrůstá je obří. nalezneme tu mimozemské (Crusties) Walkery , Kra´vakské vozidla na grav pohonu ale nespočet pozemských vozidel - na grav pohonu, vzduchovém polštaři nebo vybavené koly či pasy.
krom těchto vozidel samozřejmně různé grav-motorky,drony ale také VTOLy nebo i lidské mechy a walkery

ACP Games
Vcelku neznáma Americká firma vyvíjecí herní systém Valkyrie, relativně malé studio vyrabějící zatím pouze APC, gravbiky a battlesuity nepodobné Heavy gearům. výběr je zatím opravdu malý ale uvidíme jak se rozroste každopadně hlavní designer s jmeném JJ Burrell pracoval delší dobu v Reaperu na vývoji miniatur CAV takže se mužeme těšit na hodně zajímavé designy.
Rebel Miniatures
 Známa americká firma ve výrobě 15mm podobně populární jako GZG či Khurasan toho ve vozidlech muže nabídnout také mnoho. Malá vozítka v několika typech první Commanche a Apache připomínají scifi verze Amerického HMMWV zatímco Gila je klasická ozbrojená bugina. dále nelezneme několik typu grav tanků - s různou vyzbrojí od raket až po energetický kanón, samohybnou houfnici i scifi verzi ruské Merkavy, k tomu několik APC 3 druhy VTOLů (jeden podobný spíše hindu ty další jsou spíše západního typu). aby tioho nebylo málo Rebel vyrabí i Battlesuity Wildcat a Tomcat, obrané věže ,bojové roboty Viper a celé to ukončují Mimozemské walkery které jako by vypadli ze scifi druhé poloviny minulého století.

Brigade models
Britská firma která se dříve zabývala hlavně výrobou 6mm vozidel se nyní snaží tyto vozidla převést do měřítka 15mm mezi nejnovější patří PACFED paradní řada grav-vozidel, ačkoliv jsou v nabídce další vozidla je třeba si počkat protože jsou tvořeny na "truescale 15mm) přičemž většina scifi pěchoty je trošičku větší (dělají to hlavně výstroj a podstavce) takže tyto truescale vozidla nevypadají uplně inscale. přesto najdete zajímavé kousky.
avšak tyto vozidla nejsou jediné zajímavě na BM například jejich Aeronef a Ironclad 2mm hry které se zabívají bojem v alternativní steampunkové historii.
Vesmírné lodě a stíhače pro boje ve vesmíru (Hra Armada X a Squadron Commander) Celtos fantasy 28mm hru ale i  modely pro 28mm První světovou válku.

Combat Wombat
Americká firma specializující se na výrobu vozidel v měřítku 15mm. od grav tanků až po ty pasové, různá APC,Tanky,Jeepy,dělostřelctvo ale taky UAV či mechy. velice pěkné jsou i ceny  400-500 za tři vozidla hell yeah navíc jejich deal pack na GEV vozidla obsahující 3 main battle tanky, 6 transportérů, jednoho průzkumného tanku a jednoho raketometného tanku v ceně 60 dolarů čili cca 1200 korun je opravdu nevýdaná cena.

Antenociti Workshop
Firma která je známa hlavní diky doplňkům na tvorbu terénu a scifi terénu pro infinity vyrabí taktéž vozidla jak v měřítku 28mm tak v 15mm.
pokud někdo schaní opravdu Hightech vozidla podobná těm ze scifi filmu posledních let tak AW je jasnou volbou.
nyní jejich range obsahuje Jeepy Zeebu a Warthog, lehké APC Hunchback, Scifi hybrid bradleyho a strykera Kabardin a lehký grav tank Scorpion


Khurasan miniatures a Old Crow
Ačkoliv obě dvě tyto firmy mají veliky range vozidel jsou nyní na Hiastusu čili momentalně neprodávají. Khurasan by se měl vrátit koncem měsíce a OC má rozdělaný filmový projekt (majitel OC pracoval i na rekvizitách napřiklad pro film Hellboy) k těmto dvou firmám se vratíme až opět budou v provozu.

Ravenstar
Ravenstar začal vyrábět miniatury relativně nedávno cca 1-1,5 roku zpátky, ale i za tuto krátkou dobu byl schopen vytvořit relativně velký range. Vozidla jsou hodně inspirované Japonským Anime i když nemají klasický Gundam feel. kromě Mechů ,tu nalezneme grav tanky ale i VTOL. jako nevýhodu tohoto shopu je archaické objednávaní nicmeně kvalita stojí za to.


Ostatní menší výrobci
 Samozřejmně to nejsou všechny možnosti ale spíše vycuc toho nejlepšího co je na trhu, některé další si představíme v dalších člancích o vozidlech pro 15mm hry. důležité je kouknout se i na vozidla v měřítku 6mm napřiklad tzvn bricks od GZG nyní prodávané firmou Deamonscape  jsou skvělé výsadkové lodě schopné pojmout dvě lehká vozidla v měřítku 15mm.
Žádné komentáře:

Okomentovat