úterý 5. února 2013

Tomorrow war - pohled na bojiště zítřka

Tomorrow war je hrou z dílen Ambush Alley Games, využívající podobný systém jako například jejich hra Force on Force, tedy jak by v blízké budoucnost možná budou vypadat akce malých jednotek. Hra využíva reakční systém stějně jako zmíňený FoF, jak to asi vypada se podívame.
během Reakčního systému se stáva v zavislosti na scénaři či hodu o inciativu, jeden hrač agresorem a druhý obrancem, agresor provadí akce (pohyb, střelba , volaní dělostřelectva atp.) a obránce na ně reaguje, v naslednem "reaction testu" se rozhodne kdo stihne provést svou akci dříve je možná že vaše jednotky probíhající uličkou se dostanou na mušku protivnikovo jednotky a zde hodíme test zdali jednotka stihné proběhnout nebo je prostě sunda dříve než stihnou zareagovat.

Vítejte v budoucnosti
v Tomorrow war naleznete všemožné hightech vychytávky které by jste od hard Scifi čekaly, Power armoury,Grav tanky, VTOLy ale i různé energetické zbraně,stealth suity či smartboty.
zajímavým aspektem je i GRID což jsou různé bojové sitě a Enhanced Reality rozhraní použivané vašimi jednotkami čím víc jsou vyspělé tím větši pravděpodobnost že když se nepřiteli podaří síť ať už dočasně přetižit vaše jednotky mají krušné chvíle se na bojišti zoorientovat
hra se zaměřuje spíše na pěší boj ale díky dobře zvladnutým pravidlům nejsou problémem i tankové bitvy.

v TW jsou nejmenší herní jednotkou Fireteamy/sekce neovladáte tedy jednotlive vojáky ale vojáci fungují jako tým - dobře namazaný stroj plnící rozkazy, ale ke slovu se dostanou i týmy těžkých zbraních ale i zmiňená vozidla, odstřelovači a mnohé další. Jako velitel čety Scifi pěchoty , ať už pozemské či mimozemské bude také volat vzdušné či dělostřelecké údery na pozice nepřítele.zroveň se budete muset starat o své zraněné přímo v palebné zoně - ošetřovat je na místě a evakulovat, někdy však budete muset své zraněné opustit aby jste splnili svůj ukol.

Samozřejmostí je kampaňový systém ze zlepšovaním vaších jednotek, ale nečekejte žadne složité battleplany jak postupovat dále na bojišti o tom TW není i když velitel četě jste pořad jen blatošlap a pohyby na strategické mapě naleží generalům na orbitě.

Tanky kde jsou ty zatracený tanky??!!
Vozidlům a boje s vozidly je věnovana cela kapitola a nutnou říct že ačkoliv hra není zaměřena na tento způsob boje a vozidla spíše budou vaší pěchotu podporovat některé před vytvořené scénaře jsou zaměřeny na boj vozidel. každá zbraň je stejně jako vou

Ti z vás kteří jsou v boji poprvé vítejte na velké scéně, pro ty kteří už boj někdy viděli, vám mužu říct jen toto zatím jste viděli uplný prd.
Ačkoliv systém TW je dost flexibliní aby se dali hrát hry z počítačových her, knih nebo filmu ale i  z vlastních světu,RPG her komixu atp., má i svůj vlastní svět.
Příběh Tommorow war v zakladní verzi pojednáva o válce na planetě z názvem Glory kde proti sobě na začatku stojí dvě místní země - demokraticka Republic of Arden a totalitní zřízení Democratic Republic of Glory (DRPG) do tohoto malého konfliktu jsou postupně vtaženy i supervelmoce ze země OPS (USA,Francie,Britanie, Japonska a další) a proti ním po boku DPRG stala jejich nemesis NEU (Brazilie, Central African Union, United Arab Emirates a další) ale i napřiklad Čína.

Foxtrot pro Crossroad, kolik jednotek máme v sektoru E22?
Ať už ve Force on Force ale i Tommorow war se mě dost lidí ptá kolik modelů a co potřebují do začatku je to jednoduché, od družstva víš na urovni čety už musíte doopravdy hodně přemyšlet a šrotit jak neudělat chybu protože ty se v této hře neodpouštějí.

takže pokud se vrhneme na tu hlavní velikost  tj. čety je třeba udělat TOE čili složení jednotky a její výzbroj v TW naleznete mnoho různých složení čet pro valčení na Glory a pokud chcete hrát ve vlastním settingu bude ten TOE vytvořit nebo použit stavající jako inspiraci ale klasické složení

Velitelská sekce 4 vojáci (velitel,zastupce,medic,RTO)
3x Střelecké družstvo 8 mužu (dva týmy- každý Velitel týmu,2x střelec, kulometčík)

což je celkem 28 mužu, samozřejmně většina čet má i vlastní družstvo těžkých zbraních. samozřejmně v zavisloti kapacit transportních vozidel a výsadkových člunu se mění i velikost družstev a jejich počet, elitní a jednotky v power armoru budou mít velikost menší a určitě se změní i jejich výzbroj
 je třeba také počitat se specialisty jako jsou odstřelovači,protitankové týmy,minometná družstva ale i různá vozidla jako transporty, průzkumná vozidla ale i tanky.

velkou výhodou oproti Force on Force je že pro Tommorow war byla vydán point cost generator takže své scénaře snadnějí vyvážíte než tomu bylo dosud.

Miniatury
samozřejmně miniaturam už jsme se věnovali v jiných člankách proto zde jenom  ty tři největší
Ground Zero Games - oficialní výrobce miniatur pro Tommorow war v měřítku 15mm k dispozici jsou zatím pouze Republic of Arden National Guard a DPRG pěchota,Crusties - kreveťaci a pak samozřejmně velic rozsáhlý vyběr miniatur v 15mm pro Stargrunt II ale i například Stargate Jaffy a moderní americké specialní jednotky , rychlost tohoto shopu je užasná do 3 dnu u vás doma (většinou 2)

Khurasan miniatures - Americká firma vyrabějící různé scifi modely od různých povstalců až po power armour pěchotu .rúzné emzáky ale i vozidla. výborný servis i ceny rychle dodaní (10-14 dní)

Rebel Miniatures - několik řad pěchoty a vozidel (Spojené státy) nevyhodou je délka dodaní cca 2-3 měsíce 


Žádné komentáře:

Okomentovat