sobota 9. února 2013

Sedition wars Battle for Alabster - Temný scifi survival horror

Co je Sedition wars?
SW je hrou z první hrou z dílen studia Mcvey kterou přechazel mohutný a jeden z neujspěšnějších kickstarteru v oblasti wargamingu. SW pojednáva o boji Vanguardu proti Strainu na stanici Alabaster.
je třeba říci že se jedná o deskovku ale v podstatě kdo postaví 3D terén nebude mít problém hrát to jako tabletop hru.
Herní strany
Hra obsahuje dvě zmíněné strany, tedy Vanguard a Strain. Za každou stranu jsou herní principy odlišné stejně jako pro každou misy muže mít každý jiné cíle takže zatím co klasický deathmatch je dobrý no brainer tak třeba u Quarantine musí člověk značně přemýšlet to platí obvzlaště pro hru za Vanguardy.
Vanguard jsou lidské bojové jednotky daleké budoucnosti,perfektně vycvičeni a vyzbrojeni. mají silnější pancíř a zbraně které zakladní zombíky smetou během jedné dvou ran.specialní zbraně dokažou udělat mnohem větší paseku a tac-net který vytvaření specialní ordery které jsou schopné jednotky použitvat což dáva Vanguardy velmi realné šance vítězit, problém je že jejich protivník Strain používa abslutně odlišnou taktiku a hlavně je vždy mnohem početnější a k boji používa velice zakeřné zbraně jako Infekci nebo Nanocloudy kteří z mrtvých vytvařejí další Necroformy nebo spustí mutaci u již vytvořeného Necroforma a ten se vyvine v něco mnohem horšího.

Hraní
na začatku scénaře nebo hry hrači zjistí či domluví se na (v připadě on-shot scénařu které nejsou spojené s kampaňí) layoutu herní plochy a počtu bodu na které budou hrát.
Herní systém je IGOYGO přičemž jednotky mají tzv. Reflex trigger u každé jednotky je to co spustí reakci jiné. například pokud se něco hne poblíž standartního Vanguard Troopera tak tam pustí střelu zombící zas prozměnu pokud jsou zasaženy se pohnou o 4 čtverce k jednotce která po ní palila. tuto reakci každá jednotka muže provést jednou za kolo (vyjmkou jsou některé boosty přes Tac-net).
střelba probíha velice jednodušehrač hodí tři kostky přičtě k tomu Mod charakteristiku zbraně cílem je hodit protivníkovo defense připadně ho přehodit. pokud na hodu padne šestka hrač hazí znova a cíl získa pokud je zasažen za každou šestku další poškození.
Infekce je zajímavý faktor hraní za Strain mužete se pokusit při útocích zblízka infikovat jednotky Vanguardu což má několik faktoru pokud Vanguardi netahnou medica nebo není poblíž muže infekce rychle přeměnit infikovaného vojáka na zombíka a některé vyšší formy Necroformy (uroveň 4 a 5) mohou psychicky ovladnout Vanguarda který byl infikovan.

Shrnutí
 Sediton wars splnila očekavaní a pro mě je osobně mnohem lepší než jsem čekal. hra má užasnou atmosféru která je hutná obvzláště když hrajete za lidi. výborné taktické možnosti a i když se jedná o "pouhou" deskovou hru myslím že si najde mnoho fanoušku. Stejně jako Dust Tactics i SW se má časem rozvinout na plnohodnotnou tabletopovou hru.Žádné komentáře:

Okomentovat