sobota 2. února 2013

Quar v scifi 15mm wargamingu?

Quarová internetová wargamingová legenda, určitě jste je nikde vyděli (pokud tedy nejste odanný fanoušek VELKÉ ZLÉ KORPORACE :D ).
Quar jsou ustřední hrdinové her Quar War a Song of Our Ancestors. zatím co první se zabývá bojem Quarů na urovni Roty, SoOA je čistě skrimishovou hrou kde neovládate většinou více jak 10 Quarů. To vše se odehráva na domovském světě Quaru, po 10 let již Crusade pod velením Alykindera vede válku proti Royalistům,  vzhledově se jedná o válku podobné naší první světové válce. Hry mají velice vyborně propracovaný Fluff ale pokuds Quarové nakonec nezníčí mezi sebou dokaží zahajit svůj vesmírny program?

The Quar Marines Projekt
Pokud budeme předpokladat že Crusade vyhrali válku - přeci jenom v knihách Into the Breach a Quar War je zminěno jak jednotky Crusade prorážejí Coftyranskou velkou zeď (Obdobu Velké Čínske zdi z našeho světa) a pronikají do Coftyranu.Tak budeme vychazet z organizace rot jakou měl křižada ve Velké válce.
Zde máme diagram celého praporu:
je možné že by se organizace jednotek trochu změní v zavislosti na technologiich a možnostech Quarských ozbrojených sil. pravděpodobně přibydou nové funkce jako siginaler (radista), E/W Specialist, atp. proto přibližná struktura jednotek mohla pro četu mohla vypadat přibližně takto:
 Quar Marines Rifle Platoon se skláda z velitelské sekce (platoon HQ) a dvou sekcí pěších ryfleru dalé četa disponuje také dvemi družstvy těžkých zbraní.

Quar Marines Rifle Platoon
  • Platoon HQ
  • 2x Rifle Section
  • Weapons Squad
  • Heavy Weapons Squad
Rifle Section
  • Is-Caerten (Velitel Sekce)
  • 2x Rifle Squad
Platoon HQ
Caerten (velitel čety), M. Yawdryl (seržant čety), Siginaler (radista) zdravotník. většinou jsou tyto jednotky vybaveny puškou bogens což je obdoba našich utočných pušek nebo brokovnicí Grifkis.

Rifle Squad
Každé pěší družstvo se skláda z 11 Quarů, Yawdryla-velitele družstva ten býva občas vybaven Grifkisem. 7 Quaru vybavených puškou bogens a 3 specialistů vybavených puškou Ryshi- těžkou proti panceřovou puškou vyvinutou na níčení opevnění.

Weapons Squad 
opět družstvo vede Yawdryl a k ruce má jednoho Rhyflera ten pravděpobně bude vybaven vysílačkou. dalé družstvo obsahuje dva minometné týmy obsluhující Mk2 Mortar, a dva týmy obsluhující H-11 LMG. každý tým obsluhující těžkou zbran číta dva Quary- střelce a nabíječe.

Heavy Weapons Squad
družstvo těžkých zbraní vede Is-Cearten a M.Yawdryl. dalé obsahuje 3 týmy po třech Quarech obsluhující polo automatickou brokovnici, která ačkoliv nemá tak velký dostřel jako standartní HMG používané lidmy je děsivou a na kratkou vzdalenost zcela ničivou zbraní)

 Neorganická podpora
 Samozřejmně Quarští marinaci budou mít k dispozici stadartní podporu jako jsou odstřelovači, dělostřelectvo a letecká podpora, ale jistě i lehká jízda na cadierech (jezdecká zvířata používaná během války na Quaru) najde svojí roli
obrněné jednotky zde je nejtěžší volba spoustu možností nabízí napřiklad Ravenstar ale mě přišla milejší vozidla od firmy 15mm.co.uk tyto vozidla nemají ten lidský scifi feel.Žádné komentáře:

Okomentovat