neděle 13. ledna 2013

Nejhorší obavy

Ne toto není recenze filmu nebo známe knihy od autora Toma Clancyho, ale spíše recenze "Sourcebooku"  Cold War gone hot WW3-1986. Tato kniha se zabývá co by kdyby tedy třetí světovou válkou mezi Komunistickým východem a Zapadním kapitalismem.S touto knihou není problém zahrat si kampaň ve stylu filmu Red Dawn nebo například se inspirovat počítačovou hrou Operation:Flashpoint Status Quo.
Cela kniha je v  podstatě rozdělena do tři sekci, první obsahuje upravy pravidel Force on Force pro hraní v 80-90 letech. další sekce obsahuje celkem 22 scénářu.poslední čast knihy obsahují TOE (složení jednotek) ruzných zemí které se mohli učastnit tohoto konfliktu proto tu najdete složení jednotek Francie,Kanady,Dánska,Belgie,Nizozemí,Velké Britanie,Spojených Státu, Sovětského svazu,Východního Německa,Polska a

Československa. samozřejmostí jsou statistiky pro vozidla celkem je zde 29 vozidel Varšavské smlouvy a  69 vozidel NATO (samozřejmně jsou v tomto číslu započteny i různé varianty vozidel)
a nové Fog of War karty určené specialně proto období


Scénaře jsou rozděleny do tří kapitol. První se nazívá Cold War Fears, ty scénaře nám představují jak velitele NATO vnímaly Komunistické síly -dobře vyzbrojené a disponující početnou převahou. tyto scénaře vychazí z různých cvičení které probíhaly během 80.let v německu ale po celé evropě
 další je Cold War Realities, tato kapitola nám představuje jak velkou silu mohli Rusové a všobecně jednotky VS uvolnit do útoku.informace zde vychazejí z  vojenských dokumentu které byli během let uvolněny z Archivu NATO i Ruska a spojenců.
poslední je Cold War Fantasies - scénaře zde jsou holá fikce  vychazející s filmu a knih. mezi scénaři nalzeneme Badgers! který se odehráva po Činsko-Ruské Invazi Spojených Státu, kdy skupinka Amerických povstalců prohledáva město kvuli zásobám a Ruská jednotka se jim v tom snaží zastavit (ano typujete spravnně Rudý usvit.) další scénař s názvem Though he was dead. ten je inspirován filmem utěk z New York ve kterém se hrdina zminuje o útoku na Leningrad kde získal medal of honor. Zde povedete Americké specialní jednotky které ničí strategické cíle v zminěném městě.

Tato kniha je určitě vhodna pro lidí které toto období zajímá,mnoho scénařu i TOE prostě u mě must have.Žádné komentáře:

Okomentovat