neděle 20. ledna 2013

Elheim miniatures modely na hraní Cold War gone hot

Elheim jako oficialní výrobce miniatur pro hru Force on Force, vydal  i podpůrný range pro expansion s názvem cold war gone hot nyní se podrobně seznamíme s celou rangí.

Zřejmně nejslabší članek jsou zatím Cold War Američani pro které Elheim vyrabí pouze fireteam v PASGT výstroji, nebo early verzi fireteamu bez vesty a místo M249 tahnou staré dobré prase M-60.Samozřejmně osobně bych použil jako rozšíření i modely Somalian - Day of the ranger kde nejdete americké jednotky ze somálského konfliktu a výzbroj byla dost podobná jako v druhé půlce 80.let. minimalně Delta operatoři budou dobří SF pro CWGHBritové jsou zastoupení ve dvou squadových balíčkách (jeden bez plynové masky druhý s plynovou maskou)
set obsahuje osm mužu ve výzbroji -6xL1A1, jeden voják má sterling smg a raketomet Carl Gustav a poslední je vyzbrojen L7A1 GPMG. pokud vaše britské jednotky budou čelit tankům Varšavské smlouvy je dobrý mít také nějaky ten MILAN team
Zapadní němci jsou asi nejlepším co vám v připadě NATO muže Elheim nabídnout, základ tvoří dva Fireteamy vybavené G3, dale v nabídce jsou týmy se zbraní MG3,týmy s Pzf44 a Carl Gustav, samozřejmně MILAN Team.Pro ostatní národy (Danové,Nizozemci atp.) je tu ještě range NATO  jedná se o upravené modely němců ale mají trochu jinou výstroj.Výzbroj - G3ky,MG3ky, FN-Faly nebo Milan Team

Pro jednotky Varšavské smlouvy to je mnohem jednoduší protože téměř všechny komunistické země použivale obdobnou výstroj a výzbroj (dobrá my jsme měli třeba samopal vz.58  místo AK-74 ale v tomhle měřítku to takovou roli nehraje) obsahuje WARPAC range pouze Rusáky a východní Němce.
První řadou která pro Cold War byla vytvořena jsou Rusové v NBC Gearů  - takže na sobě mají atombordel a masku. NBC se prodáva ve 4 balení. první je commanda která obsahuje velitele a pancéřníka s RPG. další set jsou střelci s AKM (3ks) další obdobný set je MG Team který obsahuje střelce s PK,RPK a RPD. poslední je tým odstřelovače a průzkumníka který má Geiger counter.
tento range se dá i bezproblému použít pro skrimish ve světe Stalker

Následují východní němci ve svých "cool" helmách zde obsahuje tři balíčky Commandu obsahující Důstojníka, radistu, pozorovatele a střelce SA-7. nasleduje rifle squad obsahující 5xMPi(Německá varianta AK74),1xRPG a 1xPKM. poslední pack jsou dodateční střelci s MPiPoslední řadou jsou klasičtí Rusové , ty mají opravdu mnoho typu ale v podstatě se dají rozdělit na tři zakladní typy VDV v Afganistanu, pravidelnou pěchotu a průzkumáky/Spetznatz, kromě klasiky jako jsou lehké kulomety RPK,PKM a RPG tu naleznete lahudky typu DHsk,AT4 Faggot,82mm minomet nebo třeba AGL.

 

řada se postupně rozrůstá ale protože Elheim pracuje na spoustě věci - na to-do listu se objevili i České jednotky v Afganistanu, uvídíme co ještě příjde.

Příště se podívam co nám muže nabídnout RH miniatures/Liberation pro období Cold War 80.let


Žádné komentáře:

Okomentovat