sobota 12. ledna 2013

Force on Force výrobci miniatur 20mm

Force on Force se nazabývá konkretní válkou ale v podstatě konflikty 20 a raného 21.století nicmeně někteří hrači které by hra zajímala tápe kde vzít figurky zde naleznete krátky návod kde sehnat pěchotu, samozřejmně je mnohem lehčí sehnat moderní američany nebo brity než Čínskou nebo Severokorejskou pěchotu.

Jako První zmíníme Elheim miniatures to proto že se jedna o officialního vyrobce miniatur pro hru Force on Force k dispozici jsou i startery pro Road to Baghdad a další jsou na cestě (napřiklad Special forces battlepack a Rangers pro Day of Ranger).
Co se týče sortimentu má opravdu EM co nabídnout. Od druhé světové války,přes Vietnam,Studenou válku,Somálsko 1993 ale hlavně Ultramodernu tedy Afganistán a Irak.
Pro poslední zmíněnou zde naleznete Specialní jednotky (jak v polocivil verzích tak High speed low drag verze - plně vojenská verze známé z různých fotek či filmů), nebo pravidelnou pěchotu, pro druhou stranu zase Talibance nebo i typické insurgenty z Iráku. je trochu škoda že neděla Elheim i Ultramoderní Rusáky ale na trhu jsou i jiné zdroje.

Další firmou je RH Miniatures která je pravděpodobně na trhu moderních miniatur nejdéle, proto se u nich sežene prakticky cokoliv vyjma rarit jako jsou Ultramoderní němci či Čínská pěchota, ale na druhou stranu zde lze sehnat například čečence,moderní rusy,africké typy nebo například anglické SASanky. doplňkově prodáva i vozidla jak resinové kity tak i klasické Die-casty. velkou vyjímkou u RH jsou 20mm scifi jen malo firem prodáva Science fiction pěchotu v tomto měřítku.
trochu nevyhodou tohohle obchodu je systém objednávaní protože Rob nebyl nikdy skvělý s počítačem takže obchod nepodporuje Paypal ba dokonce není eshop ale objednávky se řeší přes mail přesto rychlí servis


v připadě nutnosti vozidel je dobré se obratit na společnost S & S MODELS, ačkoliv je potřeba napsat si jim o katalog jejich řady jsou opravud rozásahle v měřítkách 15 až 28mm včetně terénu,figurek i vozidel.
od amerického Dumvee až po čínksý tank typ 99( krom toho zde naleznete Ladu Riva,T80,AML90,BTR80 nebo třeba somálske technicaly)
pro kompletní sortiment odkaz zde


Under Fire miniatures nemá až tak velký sortiment, ale ty které zde mají k dispozici patří mezi ty nejhezčí v 20mm i když to je názor dost subjektivní. samozřejmostí jsou Američané a Briti pro moderní války dale UFM  nabízí Američany ve Vietnamu, Moderní ruskou pěchotu, Africké pěšaky, Talibance,insurgenty ale i například i přislušníky Britských policejních zasahových jednotek.

Britannia Miniatures stejně jako RH models jsou na trhu velmi dlouho a ve svém sortimentu mají opět hodně měřítek i období v moderní 20mm se zaměruje na působení britských jednotek v A-stanu takže naleznete modely přislušníku 16th Air Assault Brigade a PMC/Special Forces ale i jejich Afgánské protivníky a civilisty, dále v sortimentu 20mm naleznete američany ve Vietnamu (v nabídce je pěchota, vozidla i téren).

krom toho má samozřejmně k dispozici i modely pro obě světové války včetně vozidel.


Platoon 20mm nepatří mezi ty nejkvalitější na trhu na druhou stranu zde hovoří ve prospěch P20 cena a sortiment. Hlavní "range" pro P20 je druhá světová valka ale pokud tu pomineme velký sortiment mají především pro období studené války -Argentice a Brity na Falklandech, Arabské armády (Syrie,Egypt atp.), různé teroristy a žoldáky nebo přislušníky IDF. Moderní řady jsou vicemeně klasika Afganské milice, Američani,Briti i CIS, Francie či Bosenské a Srbské jednotky. samozřejmostí jsou pak figurky pro Vietnamskou válku.

MJ miniatures je další  "velký" výrobce miniatur pro modernu v měřítku 20mm. nalezneme u nich opět Brity a Argenitce z Falklandů,Africké separatisty,Gruzijce, Američany, ale i Talibance nebo Rusáky. krom moderních řad nabízí i možnost pro fanoušky serialu Stargate a prodáva Jaffy a jejich bohy pravě v tomto měřítku. ale i další scifi figury.

Poslední firmou kterou zminím je australská firma Wartime miniatures. u této firmy je značný patriotismus protože vyrabí miniatury Australské pěchoty od 2.světové valky přes vietnam až po modernu.
krom toho má v oblasti WW2 velký výběr,Vietnam obsahuje Pěchotu jak Australskou tak PAVN i Americkou.a Moderní oblast je vícemeně klasicka - Britové,Američani,Rusové, Insurgenti a PMC/Special Forces

Samozřejmně se nejdná o všechny výrobce moderních 20mm miniatur ale jedná se spíše o ty znamější a prověřené firmy. Jedna z velkých výhod 20mm je ta že je kompatibilní z měřítkem 1/72 a 1/76. Proto lze sehnat prakticky jakékoliv vozidlo které daná armáda používa. někteří hrači používají i figurky od firem Ceasar nebo Revell

Žádné komentáře:

Okomentovat