neděle 20. února 2022

GEAR UP 6 Frakce a Tvorba armády

 


V Gear up serii jsme si již představili některé z frakcí:

CNCS aneb North

AST neboli South

Peace River

CEFNyní se podívám na herní styly frakcí, které se dají v HGB hrát, a jak funguje tvorba armády a ovlivnuje i samotné scénaře. Začnem s Terra Novanskými frakcemi, ale podívame se na zoubek i CEF a spojencům.CNCS (The Confederated Northern City-States)

North neboli sever je jednou z originalních frakcí, hlavní roli v armádě mají samozřejmě Geary, obrněná vozidla, VTOLy a pěchota zde hrají primarně podpůrnou roli. CNCS se spolehá na to aby měla palebnou převahu proto většina Gearu má silnější nebo větší počet zbraní než ekvivalenty ostatních frakcí. Jejich jednotky také bývají uzce specializované, které excelují v dané roli a je třeba na toto dávat pozor při skladbě armády U Severu také nenajdete spojence z jiných frakci.


AST (Allied Southern Territories)

South neboli Jih je doslava protipol Severu. V armádách AST mají hlavní slovo geary kterých má jih slušný výběr, a také má přistup k velkému množství strideru. Zbytek armády bývá pak doplněn tradičními jednotkami jako jsou tanky, pěchota atp. Oproti Severu, AST preferuje univerzálnost před specializaci takže mnoho jednotek bude moct plnit rozličné role. Díky tomuto přístupu také často nasadí víc stroju. Sub-list Mekong Dominion muže nasadit , jeden combat group od frakcí Severu, Jihu, Peace River nebo NuCoal.


Peace River

Peace River je primarně gearová a striderová frakce, mají přistup jen k pár vozidlům. Jejich stroje jsou však to nejlepší co dokáže Terra Nova nabídnout. Jejich stroje vynikají tím že jsou velmi efektivní v elektronickém boji a univerzálnosti. Nevýhodou frakce je ža často budete mít méně jednotek než protivník. Sub-list POC muže nasadit , jeden combat group od frakcí Severu, Jihu, Peace River nebo NuCoal.
NuCoal (New Coalition)

NuCoal je "nejnovější" armádou ve světe a vyniká ohromnou variabilitou, v podstatě má stejný přístup jako ostatní Terra Novanské frakce a tj. hlavně geary doplněné tradiční armádou. Stroje NuCoalu jsou velmi rychlé ale trpí na odolnost mají taky přístup k pokročilé technologii ale za cenu toho že nasadí meně modelů než třeba North. NuCoal má nejmodularnější Sub-listy díky kterým jste schopni nasadit
různé jednotky a Severských Jaguaru až po Hovertanky CEFu


Leagueless

Určitě není armadou pro nováčky, ale mužete si zde sestrojit armádu z vašich neojblíbenějších strojů a když zde existují omezení lze pomocí Leagueless sestavit velmi pěknou armádu a zaroveň efektivní. Díky této modularitě lze sestavit armádu přesně na míru.

Black Talon


Tato frakce se stala hlavními aktéry hry Heavy Gear II která vyšla v roce 1999. Pokud si představité jednotky XCOM ze slavné serie UFO/X-COM řidíci geary bojující ovšem z pozemštany místo mimozemštanu nebudete daleko od pravdy. Mají přístup ke specializovaným gearům, špičkovým pilotům ale za cenu toho že nasadíte malo jednotek - a tím myslím málo. na formát TV 100 kde ostatní nasadí cca 10-12 modelů (nebo více) vy budete mít 4 stroje. Musíte velmi dobře přemyšlet nad každým tahem protože tahle armáda chyby neodpouští.CEF (Colonial Expeditionary Force)

CEF jsou hlavní záporňaci a jejich armády se hrají uplně jinak, u CEF hlavní slovo mají hover tanky. Framy - pozemský ekvivalent gearů zde má podpůrnou roli. CEF má také přistup k té nejlepší pěchotě v podobě GRELu a FLAILu takže aplikace taktiky kovadliny a kladiva je v té armádě docela přimočarý. Do boje si taky mohou přitáhnout na pomoct jednotky Caprice, Utopia nebo Edenu.


Caprice

Caprice patří mezi první spojence CEF, a místo gearu a vozidel nasazují Mounty specializované 4 nohé walkery které jsou někde na pomozí vozidel a gearu. tyto stroje mohou velmi dobře díky schopnosti React+ dobře reagovat na akce protivníka. Pokud by ani toto nestačilo je možné si zavolat na pomoc jednotky Utopie, Edenu, CEF nebo Black TalonUtopia

Utopie volí uplně jiný způsob boje než ostatní frakce, zatímco používá vysoce specializované a špičkově vybavené armitigery zbytek armády doplnují drony zváne NKIDU. Samozřejmě lze i vytvořit plně swarmovací armádu tím že nasadíte pouze NKIDU ale velký počet modelu muže zpomolit hru.

Eden

Eden je frakci která je momentalně ve vývoji a má k dispozci pouze jednotky GOLEM což je pěší ekvivalent gearů ale mohou si vzít spojence z jiných frakcí - CEF, Black Talon, Caprice nebo Utopie Tvorba armády

Když tvoříte armádu do Heavy Gearu muže se ze začatku jevit jako velmi složitý proces ale ve své podstatě je velmi jednoduchý a už při samotné tvorbě je třeba myslet na taktiku ale ne v takovém smyslu jak jste zvyklí z jiných her.

Základním stavebním kamenem je tzv. Combat Group. Combat Group musí obsahovat modely které mají součet akci alespoň 4 a ne víc než 6 Combat Group má roli ta určuje nejen jaké modely a varianty modelu muže daná groupa obsahovat ale také objective který bude na stole plnit za každých 50TV které vaše armáda obsahuje musíte vybrat jeden objective který budete plnit podle primarní role Combat groupy.

Rolí je celkem pět (+3 podpůrné ale ty se většinou netýkají standartních bojových skupin)

General Purpose (GP) obsahují většinou nespecializované a levné jednotky s relativně spolehlivou palebnou silou. Přikladem jsou napřiklad Hunter nebo Jeager. Mohou si vybrat jako cíl mise Capture nebo hold objective. Zatímco Capture jsou dva objectivy na protivníkovo půlce které se snažíte obsadit hold je přesný opak.

Strike (SK) 

Ve Strike groupach většinou naleznete útočné jednotky které mají velkou palebnou sílu ale relativně dobrou rychlost. Přikladem SK jednotek je napřiklad Black Mamba, Chasseur nebo FLAIL intrediction squad. Strike Combat groupy mohou plnit Break the line nebo Capture objectivy. Cílem Break the line je dostat se protivníkovo deployment zony.

 Fire Support (FS)

Tyto Combat Groupy použivají ten nejsilnější arzenál - minomety, děla, těžké rotační kulomety atp. Přikladem jsou třeba stroje Grizzly,  Tanky MHT-95 nebo třeba Crusader IV. Firesupport CG mohou zvolit pouze Wipe them out jako cíl mise. Wipe them out je cílem zničit zvolený nepřátelský CG nebo ho alespon snižit na 1/2

Recon (RC)

Recon combat groupy jsou většinou vybaveni sofistikovanými ECM technologiemi, jejich hlavní role na bojištích je průzkum, rušení nepřátelských el. systému nebo role nadvodčích dělostřeleckých jednotek, některé jednotky mají i přistup k puškám k likvidovaní velitelu. Přikladem průzkumných jednotek je napříkalad Bobcat, Iguana, BF2-19 atp. Recon jednotky mohou zvolit Assassinate nebo Detailed Scan. V připadě assasinate si vyberete dva velitele a vaším cílem je je zneškodnit. V připadě Detailed Scanu je musíte proskenovat

 Special Operations (SO)

Specialní jednotky kterou jsou cvičené v asymetrickém způsobu boje a často tyto jednotky mají přistup ke špičkovému vybavení. Příkladem jsou například Black Cat, Shinobi nebo BF2-20. SO Combat groupy mohou zvolit pouze Assassinate objective. 


Neexistuje žadná organisation chart takže combat groupy si volite dle vaší vybrané taktiky - ve stadartní hře nasadíte cca 2-4 combat groupy a volite 3 objectivy mise přičemž si mužete zvolit několikrát když vaše armáda napřiklad obsahuje 2 strike a jednu SO groupu.

Existují další možnosti jak více personifikovat vaší armadu a to jsou velitele, duelisti a veterani ale o sublistech a těchto možnostech si povíme trochu příště
 
  

Žádné komentáře:

Okomentovat