úterý 1. září 2015

Hammers Slammers Crucible


Hammers Slammers knížní serie a svět od Davida Drakea. Knihy popisují osudy žoldáků Hammers
Slammers napříč vesmírem, jejich uspěchy ale i neuspěchy. U nás bohužel tato knižní serie není přiliš známá ale mezi válečními Sci-Fi patří mezi špičku. Crucible je převedením bitev do wargamingu. Původně byl Crucible navržen pro měřítko 28mm ale postupem času se dočkal i specialních "modulu" pro měřítka 15mm a 6mm. V současné době se většina hráču zaměřuje pravě na měřítko 15mm a to z prostého důvodu v tomto měřítku lze najít nejvíce druhů vozidel.

Blower tanky Hammers Slammers utočí na pozice New Ukraine Army
A právě o nich HS:C je - hlavní slovo zde mají obrněnci (i když na bojištích uvidíte i VTOLy a pěchotu) Crucible by nejlepe šlo přiblížit jako Flames of War ve světe Hammers Slammers ale i to je daleko od pravdy ale dá vám to přibližnou představu jak by asi hra mohla vypadat. Crucible se zaměřuje na větší bitvy - ve hře povedete detachmenty (menší hry se hrají zhruba na 1 Detachment) který je obdobou čety, ty jsou organizovany podle původních knih a podle zkušenosti jednotek také najdete počet jednotek (TU) v detachmentu - napřiklad elita jako Hammers Slammers má k dispozici 8 TU (TU muže představovat družstvo pěchoty ale napřiklad Tank) o proti nim West Riding Yeomanry má detachment 10TU. Všeobecně platí že detachment má mezi 8 až 30 TU. Samozřejmostí jsou bodové hodnoty jednotek - napřiklad  West Riding Yeomanry Strike Detachment stojí 1575 a  obsahuje 4 tanky, jedno AA vozítko, 2 transportéry a 3 pěší družstva. oproti tomu Heavy Detachment TAS (Terran Authority Starmarines) obsahuje 3 tanky, 1 těžký tank a 3 družstva pěchoty a stojí 2610 bodů.

Tanky Sulwesi Regular Army 

Při tvorbě armády máte možnost vybrat si ze zhruba 53 typů armád (lokalní síly ale i různé žoldnéřské skupky) + různé variace některých armád což je velmi slušné číslo a John Treadaway stalé pracuje na další a dalších listech aby umožnil hráčum použít své modely.
Díky 4 rozšíření které už pro Hammer Slammers vyšli (hra je na trhu od roku 2011)  vyšli pravidla umožnující Troops - což jsou menší jednotky vedené pouze seržanty a obsahujíci poloviční TU než detachment (Elitní troopy tedy mají 4 TU - tedy troopa Hammers Slammers bude obsahovat napřiklad tři armoured cary a jednoho Blowera).

Obranné linie Terran Authority Starmarines

Duel Bloweru a Tank destroyeru zatímco tým v okně vybavený Buzzbombou se připravuje k odpalení střely na Blower

Jak už bylo rečeno jednotky mají ruznou kvalitu (Quality level) která ovlivňuje jak dobře jednotky
bojují. lepší jednotky mají často i lepší velitele které generují více LP. LP jsou velmi duležité protože umožnují jednotkám bojovat efektivněji. Zatimco normalní střelba nestojí žadné LP ale pohyb, zrychlený přesun, přesnější střelba, ale i třeba vracení družstva které je "suppresed" stojí LP proto většinou jednotky které mají více LP budou na bojišti více efektivní. LP generují velitele Detachmentů.


Tanky Solace pod těžkou palbou

Pokud jsou armády složeny z více detachmentů (mohou být i z ruzných armád ) má každý detachment svou vlastní inciativu. Všeobecně platí že čim lepší vojaci tim je pravděpodobnější že budou v kole jednat první. Inciativa se mění každé nové kolo.

Ačkoliv většina akcí (pohyb,střelba boj zblízka) se odehráva podle pořadí inciativy některé dění ve hře se odehráva mimo tuto sekvenci - například zásahy ATGM, dopady (a připadné zničení) minometných granátu nebo dělostřelecká palba se odehravají simuntalně na konci kola.
Tanky West Riding Yeomanry

Hra netrvá déle než jsem zvyklí z jiných her normalní hry trvají 1 až 4 hodiny v zavislosti kolik jednotek je použito, velikosti stolu, specialních pravidel atd. díky nahodné inciativní sekvenci se tato hra hodí i pro hry více hraču (4 a více) a "jednoduchost" herního systému vám umožní se plně věnovat taktice a strategii.
Postup New Ukraine Army

Provedení pravidel je užasné naleznete zde tuny fluffu ze světa Hammers Slammers, painting guidy a všeobecně spoustu doprovodných informací a obrázku což děla z této hry něco trochu více.

Pokud hledáte hru ze světa Hammers Slammers, nebo systém který vám umožní vetší Scifi bitvy v měřítku 15mm mohl by systém HS:C být pravě pro vás

Odkaz na oficialní stránky Hammers Slammers Crucible (doporučuji projít galerie )
http://www.hammers-slammers.com/home.htm
Zde naleznete několik stránek z pravidel Hammers Slammers Crucible
http://www.hammers-slammers.com/pdf/Pages_from_crucible.pdf

Žádné komentáře:

Okomentovat