sobota 4. srpna 2012

Weird World War 2 15mm

Weird War2 je velice lákavé období pro spoustu hrářu nejen wargamingu ale i RPG her,čtenářu knih,komixů atd. v podstatě dá se zaměřit na dvě verze WWW2, paranormalní a technoligická připadně mix obojího. 

normalně WWW2 pokračuje tak že druhá světová válka neskončila na bojištích tak uvídíme tajné projekty 3 říše jako Maus,Katzchen nebo Ratte ale i věci mnohem sci-fi například bojové mechy experimentalní helikoptéry nebo pěchotu v power armouru.


Technika
Většinu techniku pro toto období mužete použit od standartních výrobců jako jsou Battlefront,Plastic Soldier Company nebo například Forged in Battle a mnohých dalších. Shermany,Tigery,T34 tyto vozidla i v posunutém scifi světě stalé budou mít na bojišti své místo.

prvním je Maus experimentalní tank Německé říše tento model vyrabí firma Peter Pig ve své řadě PBI.
Dalším zmíněným vozidlem je Katzchen od firmy Forged in Battle, jednalo se o experimentalní transporter pěchoty který udal cestu kudy se mají ubírat
 dalším výrobkem této firmy je Landkruezer P1000 "Ratte" ovšem toto vozidlo je při běžných bitvách přiliš nepoužitelné vzhledem ke své velikosti.

Další firmou v pořadí je DP9 známa především diky hře Heavy Gear. nicmeně Gear Krieg ačkoliv menší řada je také zajímavá. Alternativní svět Gear Kriegu je relativně zajímavý , a zaměřuje se na boj walkerů tzv. Gearů které jsou schopné přechazet z walker verze do formy vozidla.
britové,američani a japonci mají k dispozici po dvou walkerech,zatímco němci jich mají 4.Rusové nemají žadný ale místo toho mají experimentalní těžký tank Lenin. mnohem duležitější jsou však konverní sety GK, které prodáva DP9 ve formě weapons packu (na posledních obrazcích vídíte britský churchill a ruské t34  s tesla kanonem pravě z GK Allies weapons packu)další variantou je použítí vozidel z povalečného období, eventualně použít menší stroje z řad AT43 nebo Dust jako těžké walkery v měřítku 15mm. některé drony třeba, spider drony od GZG jsou také použitelné jako přelomová technologie. samozřejmně každého něco napadne a je schopen vymyslet vlastní zbraně zítřka.

Pěchota
Stejně jako u vozidel i zde mužete použít pěchotu typickou pro dané období, v oblasti 15mm ve WW2 jde opravdu vybírat a není třeba čeho se bát.
pro trochu odbočení od klasických pěšáku začnemu u Rusu, přímo od Battlefrontu mužeme doporučit Engineer-Sapper Platoon.tyto jednotky jsou vyzbrojeny samopaly a hrudním pancířem a dá to Ruským jednotkám dostatečný sci-fi feel.

 další možností je Rebel miniatures a jejich Titan Marines lze je použít jako elitní japonské jednotky, nebo i německé ale určitě najdete i další upotřebení doporučuji projít i ostatní jejich produkty, například WW2 zombies atp.

pro opravdový scifi feel Německých sil doporučuji SF Germans od Eureka Miniatures kterou do Evropy dodáva firma Fighting 15.


samozřejmně je dobré brakovat i klasické scifi range takže napřiklad Manitou od Kremlinu (obě verze) nebo Rebel  miniatures Tom Cats vytvoří skvěle power armour/Battlesuity pro WWW2.

Budoucnost?
Jedna z firem Clockwork Goblin miniatures se začala specializovat na toto zapomenuté téma wargamingu zatím má produkty ve stavu castovaní. Jejich řada War without end bude mít určitě co nabídnout.
 

Odkazy na zmíněné firmy:
Rebel Miniatures
Forged in Battle
Drop Pod 9
Fighting 15
Peter Pig
Skytrex
Battlefront
Plastic Soldier Company
QRFŽádné komentáře:

Okomentovat