pondělí 19. prosince 2016

První pohled na Konflikt 47

Goblin Workshop a Warlord Games ve spolupraci s Osprey publishing se vydali na bojiště které nebývá přiliš častým tématem na polích wargamingu - Alternativní druhou světovou válku.

Vzali funkční a ozkoušený systém své popularní WW2 hry Bolt Action, vylepšili ho a dohry nepřidali jen nové technologie ale také různá paranormalní stvoření - ve hře tedy nepotkáme mechy různých velikosti ale také zombie či vlkodlaky.

Příběh ve hře se nelíší od naši minulosti až do testu atomové bomby vybuch vytvoří prostorovou trhlinu tzv. Rift. Američané nepoužiji atomovou bombu na Japonce ale na třetí řiši - Drážďany ale i tato bomba vytvoří další trhlinu. Třetí říše i Američané začnou vyvíjet technologie založené na poznatcích z těchto trhlin. Sověti se odtrhnou od spojenců protože jim Američané odmítnou poskytnout poznatky z vyzkumu trhlin.

Ačkoliv Americký postup od dne-D dostahl značných výsledků je zpomalován hlavně díky technologiim které používá Německá armáda, a nakonec se vytvoření linie poblíž Rýna. Na východní frontě není situace o moc lepší a i když sověti postupují - nové technologie němců si vybírají krvavou daň.

Na blízkém východě dochazí ke střetu západu z východem. Sověti i Spojenci se snaží zajistit ropná pole, v naději že jim pomužou výhrát tažení v Evropě.

Válka v Pacifiku také neprobíhá přesně podle představ Američanů- Australské síly svadí lití boj s Japonskými revenanty. Americká námořní pěchota neuspěje v obsazení Iwo Jimy a Čína se připojuje k Sovětskému svazu.


Jak už bylo řečeno hra používá upravený systém Bolt-Action

Žádné komentáře:

Okomentovat