čtvrtek 21. června 2012

6mm Scifi všeobecně

U nás je měřítko známé především díky hře Epic a hlavně její reinkarnaci Epic: Armageddon.


Mnoho hráčů Vás bude varovat, že miniatury jsou příliš malé a obtížně se barví. Samozřejmě, pokud chcete hrát skrimish nebo bitvy na úrovni posílené čety, je měřítko15/25/28 mm ideální.
Pokud se ovšem přesuneme do bitev na úrovni roty či praporu, kde "armády" čítají  10 - 20 tanků, 10 dalších vozidel a 50 - 100 pěšáků, bude potřeba daleko větší stůl, nehledě na finanční stránku obdobné armády v měřítku například 28mm.

 Herních systémů existuje víc, některé se zabývají vlastním herním světem jako např. Iron Cow, Epic, Hammers Slammers, nebo Seeds of war. Jiné jsou generické - umožní Vám vytvářet vlastní vozidla a jednotky. Nejznámější jsou Dirtside 2, Strike legion nebo Future war commander

 Tento blog je především o Future War Commander a Strike Legion. Jejich i jiná pravidla si popíšeme příště.

 Jestliže se u Vás 6mm nehraje, je nejsnazší začít u firmy Brigade models.
Prodávají nejen pravidla ale i "startery" jak pro jednoho, tak pro dva hráče.
"Starter" pro 2 hráče obsahuje pravidla a dvě základní armády, které mají 3 tankové čety (3 - 4 tanky),  velitelská vozidla, a dvě čety mechanizované pěchoty. Obě tyto armády Vám vytvoří solidní základ praporu, který můžete rozšířit dalšími tanky, dělostřelectvem, pěchotou, či letkou VTOLů.
V připadě "starteru" pro jednoho hráče, který pořídíte přibližně za 1100,- nebudete mít sice k dispozici pravidla, ale na druhou stranu získáte kompletní armádu, kterou rozšíříte pár doplňky.
 Podobné "startery" má i firma Baccus  nebo Dark Realm miniatures.

Mezi další firmy s miniaturami patří:

Old Crow - má k dispozici  miniatury inspirované knižní serií Hammers Slammers od Davida Drakea
Ground Zero Games vyrábí miniatury pro svůj herní systém Dirtside II, od VTOLů, přes antigravitační tanky až po kolová vozidla ne nepodobná americkým Strykerům
Plasmablast games  - futuristická vozidla, pěchota i letadla vyvíjená pro projekt Polyverse
Microworld Games - výrobce scifi a fantasy miniatur. Dva národy lidské rozšiřují mimozemským národem Kreen, který nápadně připomíná jeden mimozemský národ ze světa 40.000.

1 komentář: