neděle 13. října 2013

Herní okénko - Armoured Brigade

Osobně rád sleduju Indie herní projekty ve kterých je skryt obří potencial, mužeme jmenovat třeba
FTL,Kerbal Space program nebo zmíněná Armoured Brigade
.
Armoured Brigade je realtimovou strategickou simulací pozemního konfliktu v roce 1987 a do sebe se samozřejmně pustí kdo jiný než země Varšavské smlouvy a NATO.
Mužete hrát boje na úrovní čet až do velikosti praporu či pluku.


Hra simuluje různé faktory, jako jsou únavu,zkušenosti,morálku ale také denní dobu, či počasí nebo command delay který reprezentuje nutný čas než se rozkaz dostane skrze řetěz velení k jednotce a než začne daný rozkaz plnit a ty vteřiny jsou občas dost znát.
pod své velení dostanete spoustu jednotek, tanky, různá podpůrná vozidla, pěchotu a transportéry ale i helikoptéry,letadla nebo dělostřelectvo které muže mít k dispozici různé druhy munice. národů je k dispozici celkem 11.
káždý narod ma k dispozici jiné jednotky a tedy je třeba i přizpůsobovat tvorbu armády nejen nepřítely i misy a terénu ve kterém bude bojovat - k dispozici jsou téreny okolo městečka Fulda a samozřejmně Severoněmecké velké planě.

Samozřejmně i tato hra má své slabé stranky - zatím je k dispozici pouze singleplayer ale na druhou stranu  vyspělé AI které pohotově reaguje na terén,cíle mise ale pohyb vaším jednotek a další nenadalé situace, použití kouřové munice, ústup atd.

Další docela negativní stránkou by mohla být grafická stránka hry která však IMHO skvěle ke hře sedne a co se týče hratelnosti myslím že strčí hravě serii wargame do kapsy.
Hra se neustale vyvyjí a přislíbeny jsou další armady ze studené války ale pokrytí více let konfliku a přidaní i strany a bojiště druhé světové války.

Armoured brigade je opravdu jeden z klenotu který lze na PC scéně nalezt a jako bonus je zdarma
Stránky Armoured Brigade

Žádné komentáře:

Okomentovat