pondělí 17. června 2013

Able Archer.....

Co je Able Archer?
AA je wargamingovou hrou určenou pro boje během fiktivního konfliktu ve střední Evropě mezi silami NATO a Varšavské smlouvy.
Hra je určena pro 6mm miniatury ale lze použit i menší či větší měřítko. Armády ktere jsou nyní v herním systému obsaženy jsou Britové,Američani,Rusové a Čechoslováci. AA je určen pro bitvy v měřítku 1:1 jeden tank představuje jeden tank, pěší base zase fireteam. Hra je určena pro bitvy na urovni roty,praporu nebo pluku. Ačkoliv hra je určena pro bitvy na urovni praporu.

Délka hry,jednotky,mechaniky
Able Archer využíva střídavé aktivace, nemá klasické herní fáze, jako například warhammer,  ale jednotky mohou provadět různé akce jako overwatch,zrychlený přesun nebo třeba pohyb a palba, tu muže provést kdykoliv během svého pohybu.
Ve hře povede nejen pěchotu či tanky ale různé jiné bojové prostředky jako lovce tanků, bojové helikoptéry,dělostřelectvo či letadla. v pravidelch jsou také obsaženy různé scénaře pro náhodné bitvy.
Herní doba se pohybuje v závislosti na velikosti sil použitích během bitvy, na urovni roty trvají 30-40 minut, bitvy praporu mezi 1,5-2 hodinami.

Boj
Bitvy jsou rychlé a brutalní, tanky nejsou tak nezničitelné jak by se na první pohled zdalo, pěchota najde také své uplatnění - v otevřeném terénu je zranitelná ale pokud se dobře ukryje muže se stát trnem v oku nejdneho tankového velitele, samozřejmostí jsou kouřové baraže, řízené střely a další vychytávky.
Armylisty obsahují bodové hodnoty ale některé scénaře vás postaví před přesilu nepřítele a bitvy nejsou  vždycky uplně vyrovnané.

hra se dále vyvijí v budoucnu se objeví nová munice pro dělostřelectvo jako například munice FASCAM nebo bojový plyn a samozřejmně další jednotky.

Pravidla jsou k dispozici ke stažení na blogu Able Archer

Žádné komentáře:

Okomentovat