sobota 1. prosince 2012

War, war never changes.... Mutants and Death Ray Guns

Post Apokalyptické, především ty inspirované největším strašakem všech dob - nuklearním holokaustem. Inspiraci si mužeme brát z filmu Do nitra planety opic, Buck Rodgers nebo i z počitačových serii Fallout,wasteland připadně z knih jako jsou Metro 2033,Přežila jsem svět , Spasitel a mnohé další knihy. v tomto příspěvku si představíme Mutants and Death Ray Guns

Mutants and Death Ray Guns je dílem firmy Ganesha Games a má hodně podobné z hrou Flying Lead a Songs of Hereos jedná se o stejný zakladní systém. jedná se o rychlí skrimish určený pro 5 - 10 figurek kampaňový systém je relativně jednoduchý ale přesto velice zajímavý. hlavní problém této hry vydím v tvoří postav které je dělano na nahodném hodu v tabulce takže většina vašim postav ze začatku skončí z pouze z kudlou. Tento handicap je však nahrazen online builderem na stránkach Ganesha Games který už má zaimplentovany i některé zbraně a skilly z připravovaných rozšířeních Apocalypticum a Assault on Neo Tokyo.


vaše gangy,družiny nebo řikejte si jam jak chcete mohou být tvořeny buť to jedním typem ras které jsou v MDRG přitomny což jim dáva výhody i nevýhody nebo různým mixem ras.
první jsou lidé, tak jak je známe dnes mužou to být obyvatele bunkrů nebo i přeživší kteří měli prostě "štěstí" jsou šikovnější ale v boji bývají nejslabší zase začínají z více vybavením.další jsou mutanti kteří existují ve třech druzích, první jsou zmutovaní lidé další jsou zmutovaná zvířata a poslední jsou zmutované rostliny.
další skupinku pak tvoří umělé bytosti roboti a androidi a poslední jsou wretched. Wretched postihl virus který je přeměnil na zombie které však jsou schopné používat i zbraně a nastroje ale ne s takovou efektivitou jako ostatní postavy.

Herní systém je dost podobný systém Flying Lead tedy systém IGOYGO okořenění specialní aktivací postav. když aktivujete jednotku mužete si vybrat jestli chcete hodit 1,2 nebo 3 kostkami na kterých musíte přehodit Quality ratting jednotky počet uspěchu se rovná počtu akcí které jednotka muže vykonat ale pokud se vám nepodaří uspět na dvou nebo třech kostkách kolo pro vás končí a začína kolo soupoře v opačném připadě se pokoušíte po provedení akcí aktivovat další jednotku.
Jednotky tedy mají dva atributy - Quality Ratting který se používá při ruzných akcích které nejsou přímo bojové, vyražení dveří, když chce postava přelez zeď nebo i hody morálku. tato hodnota je určena ve formě čislo+, napřiklad 4+ to znaména že v tomto připadě při hodu na quality musíte hodit 4 a více tento hod mužou upravovat různé modifikatory podle různých situací. oproti tomu hodnota combat je čistě bojová - používá se při střelbě nebo při boji zblízka a jedná se v podstatě o bonus který přičítate k hodu své kostky dale samozřejmně k tomu připočítavate různé bonusy a postihy za zbraňe,vzdalenost atp.

zajimavým aspektem jsou i velitele které mužete a nemusíte ve skupince mít, umožnují vám totiž provadět akce s více modely najednou kdy při koordinované střelbě kterou oceníte když se budete snažit sundat nějakého "frajera" který je oblečen v power armouru.

Samozřejmně tu najdete plasmové granáty, laserové pušky,různé drogy, ale i meně hightech vybavení jako jsou luky, kopí a mnohé další. k tomu si přičtěte různé fyzické mutace máte opravdu mnoho možností jak upravit svůj postapo svět od zombie apokalypsy až po nuklearní holokaust.

Takže pokud by někdo chtěl zkusit STALKERA (Lead Adventure vyrabí vyborné figurky) nebo třeba Fallout či něco uplně jiného tak ten by měl MDRG zkusit.

Takže zapněte T51b power armour a jdete ulovit pár mutantu!


 


2 komentáře:

  1. Nice figures and I like your scenery.

    Did you enjoy playing Mutants and Death Ray Guns?

    OdpovědětVymazat
  2. ohh i forgot to credit majorsmith from Lead adventure forums for pics.
    i played few games (solo though) and rules are clean and fast, activation system is pretty cool sometimes you need to take risks, hard decisions, if you are Fallout fan(and postapo fan in general) this is set for you, also that two expansion will be nasty too (Apocalypticum will have also some kind of acid rain sometimes happening in game which will be affecting guns and equippment as well as your characters) the system have distances both for 15mm and 28mm, now i need some EM4 characters

    OdpovědětVymazat